Yeni Adliye Binası Valilik Yanındaki Araziye!

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, yeni adliye binası için en uygun yerin Valilik yanındaki arazi olduğunu ifade ederek, “Bu alan yeni adliyeye tahsis edilmek üzere” dedi.

Yeni Adliye Binası Valilik Yanındaki Araziye!
banner3

YENİ ADLİYE BİNASI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundukları adliye binası önünde basın mensuplarının sorularını cevaplayan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, yeni adliye binasının Valilik yanındaki alana yapılacağını söyledi.
TAHSİS EDİLMEK ÜZERE
En somut gelişmenin Valilik Kampüs binası yanındaki 39 bin 600 metrekarelik hazineye ait boş arazi olduğunu söyleyen Başkan Fevzi Kılıç, “En somut gelişme Valilik yanındaki yer, bu alan imar yönünden de problemsiz bir alan. Bunun için bu alan yeni adliyeye tahsis edilmek üzere” ifadelerini kullandı.
‘ŞU ANDA BURASI VAR’
“Yeni bir yer olursa tabi yeri değiştirilir ama şu anda burası var, burada olacak” diyen Başkan Kılıç, “Herkes şehir merkezinde bir yer istiyor ama kimse olur mu olmaz mı diye bakmıyor, bugün gelinen noktada burası olacak. Boş kalan eski adliye binası ise teknik bir konu, bunlar değerlendirilir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2016, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER