YAVUZ YENİ PARTİ KURMA HAYALİ İÇİNDEKİLER İÇİN KONUŞTU!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz yeni bir parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu ve onunla birlikte hareket eden eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün hakkında konuştu.

YAVUZ YENİ PARTİ KURMA HAYALİ İÇİNDEKİLER İÇİN KONUŞTU!
banner3

“AKTİF SİYASETİ BIRAKSAM BİLE…”

AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Sakarya milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Ben Tayyib Erdoğan beyin liderliğine çok fazla inanıyorum. İki yıldır kendisi ile yakın çalışıyoruz onun liderliği Türkiye için bir şanstır. Bu noktadan baktığım için Tayyib beyin dışında siyaset asla yapmayacağımı çok rahat ifade edebiliyorum. Cumhurbaşkanımız bana her hangi bir yeni görev verirse o görevden hiç kaçmayacağım. Aslında 3 dönemim doluyor yeni aktörlerin devreye girmesini çok istiyorum. Bana sorulursa ben artık dışarıdan bir nefer olarak devam etmek isterim. Aktif siyaseti bıraksam bile Erdoğan’ın çizgisinin bir neferi olarak hayatıma devam edeceğim. Bunun nedeni Türkiye böyle bir lideri çok kolay bulamaz diye düşünüyorum. Kim ne derse desin ben Tayyib beye ve AK Parti’ye inanıyorum onun için orada siyaset yapıyorum. Bana dünyaları da verseler onun anısına hatırasına halel getirmemek için başka bir kulvarda asla siyaset yapmak istemiyorum” şeklinde konuştu.

“SİSTEMİ REFERANDUMDA KENDİSİ SAVUNDU”

Ayhan Sefer Üstün ile ilgili açıklamalar yapan Ali İhsan Yavuz, “Ayhan Sefer Üstün 16 nisan referandumunda yeni hükümet sistemini açıkça savundu mu, savundu. Kendisi önce şunu söylemeli ben o gün yanlış yapmışım gafil avlanmışım, hata etmişim. Bunun üzerine ne söyleyecekse söylemeli. Sen seçildiğin zaman başka, seçilmediğin zaman başka konuşuyorsan bu yadırganacak bir durum. Bu konuya seçim zamanı Karapürçek’te de değinmiştim İlçe başkanlığı verilmeyen arkadaşlar hemen başka partilere geçti. Bu davranışları sergileyenleri çok yadırgıyorum. Ayhan beyin partimizden ihraç edilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Zaten O kendi kendisini AK Parti’den ihraç etmiş. Ayhan Sefer Üstün’ün siyasi bakış açısı anlamında hiç uygun olmayan bir yere düştüğünü görüyoruz. Bu çıkışlarını da anormal derecede yadırgıyorum. Zaten kendisi ile yaklaşık 1 yıldır hiçbir temasım olmadı, görüşmüyorum “ ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’IN HATIRASINA ASLA İHANET ETMEM DEMİŞTİ

Konuşmasına Ahmet Davutoğlu’nun yeni bir parti kurmaya çalışmalarından da bahseden Yavuz,” Ahmet Davutoğlu çok takdir ettiğim hatta kitaplarını okuyup insanlara önerdiğim bir insandı benim kafamda. Kendisi son kongrede sahneye çıkıp ‘Cumhurbaşkanımızın hatırasına asla ihanet etmem’ dedi fakat şuanda bunlar unutulmuş ve başka bir yöne doğru giden bir Davutoğlu var. Acaba bu başka parti kurmaya kalkışan aktörler hala bakan, milletvekili, genel başkan yardımcısı olsalardı aynı olacaklar mıydı? Zaman zaman böyle şeyler oluyor. Oldukça da yeni bir arınma gerçekleşiyor “. dedi

“AK PARTİ YENİLENECEK, SİLKELENECEK”

AK Parti’nin olağan kongre kararı aldığından ve kongre sürecinden bahseden Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz,” Ben AK Parti’nin geleceğinden çok ümit var olduğumu söylemek istiyorum. 2023’e çok güçlü gireceğini düşünüyorum. Ak parti şuanda ilk kez 5 yıllık seçimsiz bir süre geçirecek. Bu sürede yeni yöntemler metotlar geliştirilecek, hem yönetim olarak hem kişiler olarak değişimler gerçekleştirilecek. Bu güne kadar hiç 2 yılda kongre yapmadık. Hep 3. Yılda yaptık. Hiçbir gerekçe yokken, önümüzde seçim yokken bir olağan kongre yapıyoruz. Bu Tayyib Beyin liderliğinden kaynaklanıyor. Seçim öncesi değil de seçim sonrası yapıyoruz. Bu kongre Ak Parti’nin kendini yenileme, yeniden kurgulama belki de yeni bir yöntemi devreye sokma süreci anlamına gelir. Geçtiğimiz seçimler bize çok güzel şeyler öğretti. Kongre sonrası partimiz yenilenecek, silkelenecek ve çok güçlü bir şekilde dönecek” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER