YAVUZ “TÜM OYLAR YENİDEN SAYILSIN”

AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz İstanbul’da tüm oyların yeniden sayılmasını talep ettiklerini bildirdi.

YAVUZ “TÜM OYLAR YENİDEN SAYILSIN”
banner3

AK Parti 'İstanbul'da tüm oylar sayılsın' başvurusu yapacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, İstanbul'da tüm ilçelerde bütün oyların yeniden sayılması için bugün YSK'ye başvuracaklarını açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. Yavuz'un konuşmasından satır başları şöyle:

YSK'nın kararı nihaidir ve herkesi bağlar. Maddi hata düzeltimi yoluna gittik ama bitmiş değil

Beyoğlu için tüm oyların sayılması başvurusunda bulunduk. İstanbul'da tüm ilçelerde bütün oyların yeniden sayılması için bugün YSK'ye başvuracağız.

Şuan fark 16 bin 442

Şuan aradaki oy farkı 16 bin 442'ye düştü. Daha geçersiz oyların sadece yüzde 70'i sayıldı.

Ekrem İmamoğlu bu seçimin galibi deniyor. O zaman nasıl oluyor da Ekrem İmamoğlu'ndan hiç oy gitmezken AK Parti'den çok sayıda oy başka tarafa gidiyor. Şu ana kadar 14 bin 456 oy başka taraflara kaydedilmişken biz onları müracaat ederek düzelttirdik. Çünkü biz bir oyun dahi yerine gitmesi için gerekli çabayı gösteririz. Milletimizin iradesine sahip çıkarız.

2 kişi tutuklandı

Büyükçekmece İlçe Nüfus Müdürlüğünde çalışan 2 kişi tutuklandı. Büyükçekmece'de usulsüz seçmen kayıtları yapılmış. Büyükçekmece'deki olay usulsüzlüğün göstergesi değil mi?

Organize bir usulsüzlük var

Maltepe'de liste dışından 642 kişi sandıkta görev aldı. Büyükçekmece'de liste dışından 284 kişi sandıkta görev aldı. Sandıkta en yetkili kişilerce bir şeyler yapılmış olabilir. Burada organize bir usulsüzlük var, organize bir suistimal var, hata ötesi şeyler bunlar. Birileri bu işi kapatmaya çalışıyor ve çamura yatıyor. Sandık başında anormal kaydırmalar yapılmış. 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER