Yavuz, KEİPA Toplantısı için Romanya'ya Gitti

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi’nin 46. Genel Kurul Toplantısı için Romanya’nın başkenti Bükreş’e gitti.

Yavuz, KEİPA Toplantısı için Romanya'ya Gitti
banner3

Karadeniz Ekonomik İşbirliği’nin amaçları ve ideallerinin halklar tarafından anlaşılmasını ve benimsenmesini sağlamak ve üye ülkeler arasında ekonomik, ticari, sosyal, kültürel ve siyasi işbirliği için yasal bir dayanak oluşturmak üzere faaliyet gösteren KEİPA’nın 46.Genel Kurul toplantısı 25 – 28 Kasım tarihleri arasında Romanya’nın Başkenti Bükreş’te gerçekleşecek. 46. Genel Kurula katılacak olan Türk heyetinde AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da yer alıyor. Heyette ayrıca AK Parti Milletvekilleri; Haluk İpek, Hasan Karal, Ahmet Demircan ve Muhammed Balta var.

 

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Nedir ?

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi, 1980’lerin sonunda yaşanan siyasal değişimler sonrasında Karadeniz çevresindeki ülkelerin yeniden ekonomik, ticari, sosyal, kültürel ve siyasi alanda işbirliği yapması amacıyla kurulmuştur.

KEİPA Üyesi ülkeler; Türkiye, Rusya Federasyonu, Azerbaycan, Arnavutluk, Ermenistan, Gürcistan, Moldova Cumhuriyeti, Romanya, Yunanistan, Sırbistan ve Karadağ, Bulgaristan ve Ukrayna. Oniki KEİPA üye devletini temsil eden kurul 76 milletvekilinden oluşmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER