Yavuz, Davutoğlu ve Üstün’le İlgili Konuştu ‘Makamdayken Bu Yolu Seçmediniz!’

Ahmet Davutoğlu ve Ayhan Sefer Üstün ile arkadaşlarının kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesine ilişkin konuşan Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “Hem partinin üyesi olmaya devam ediyorsunuz, kurucu ilkelerden bahsediyorsunuz hem de 31 Mart seçimlerinde dışarıdan ve içeriden gelen bütün saldırılar karşısında sessiz kalıyorsunuz. Sessiz kalmanın ötesinde adeta aleyhe davranıyorsunuz, AK Parti kaybetsin diye uğraş veriyorsunuz” dedi.

Yavuz, Davutoğlu ve Üstün’le İlgili Konuştu ‘Makamdayken Bu Yolu Seçmediniz!’
banner3

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, MYK’nın oybirliği ile verdiği ihraç kararlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Eski Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ve 3 arkadaşının ihraçlarına ilişkin kararın basına yansımasından sonra ihraç edilecek isimlerden biri olan eski Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün açıklamalarına yanıt veren Yavuz, AK Parti’nin kimse için ilkelerinden taviz vermeyeceğini belirterek Davutoğlu ve Üstün’ün üst düzey görevde oldukları dönemde çok daha hafif sebepler ile birçok kişiyi partiden ihraç ettiğini hatırlattı.

Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un açıklamaları şu şekilde;

HANİ MAKAMLARI ELİNİZİN TERSİYLE İTİYORDUNUZ?

Hani 'Bu kutlu davanın herhangi bir neferinin kalbini kırmaktansa bu davaya zerre kadar zarar vermektense elimizin tersiyle bütün makamları iteriz.' deniliyordu. O zaman tekrar sormak istiyoruz; 'O günkü sözlerinizde mi sadıktınız, yoksa o değişti de artık başka algılara, başka anlayışlara, yolculuklara doğru sefere mi çıktınız?'

AK PARTİ KAYBETSİN DİYE UĞRAŞTILAR!

Dosdoğru hareket etmekten bahsedenlere, partinin kurucu ilkelerinden dem vuranlara ve 'dost acı söyler' gibi yaklaşımlar içerisinde olanlara ve adaletten bahsedenlere sormak istiyoruz; 'Bir yandan partinin içinde kalarak, bir yandan partiye her türlü zarar verecek eylemin, her türlü açıklamanın içinde bulunmak nereye sığıyor?' Hem partinin üyesi olacaksınız, hem partiye zarar verecek, partinin kurumsal kimliğini örseleyecek, zedeleyecek birtakım tutumların içerisine giriyorsunuz. Hem partinin üyesi olmaya devam ediyorsunuz, kurucu ilkelerden bahsediyorsunuz hem de 31 Mart seçimlerinde dışarıdan ve içeriden gelen bütün saldırılar karşısında sessiz kalıyorsunuz. Sessiz kalmanın ötesinde adeta aleyhe davranıyorsunuz, AK Parti kaybetsin diye uğraş veriyorsunuz.

ÜSTÜN 2 YILDA 70’İN ÜZERİNDE KİŞİYİ İHRAÇ ETTİ

Bu söylenenlerden daha şiddetli şekilde yaklaşım gösterenler, aslında belki de çok daha hafif nedenlerle ihraç kararı vermiş bulunuyorlar. Ayhan Sefer Üstün, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi olarak 2 yıl çalıştı ve bu sürede 70'in üzerinde kesin ihraç kararının altına imza attı. E adalet bunun neresinde? Sıradan üyelere ihraç kararı verilirken size vermememizi mi düşünüyordunuz diye insanın sorası geliyor. Kim ne derse desin, Adalet ve Kalkınma Partisi tüzüğe, yasalara, kurucu ilkelerine uygun davranışlarını devam ettirecek. Biz bu hareketi bir dava olarak görmeye devam edeceğiz.

MAKAMLA ALAKASI VAR MI?

Partinin üyesiyken partinin altını oymaya çalışanların, 31 Mart seçimlerinde bu kadar saldırı karşısında başka yerlerde bulunanların ve adeta AK Parti'nin seçimlerde muvaffak olmaması için uğraşanların bize laf söylemeye hakkı yok diye düşünüyorum. Makamda bulunurken hiçbiri bu yolu seçmemişti ama bugün makam yok. Biraz da makamla alakası var mı diye insanın aklına geliyor

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER