Yavuz: Bu İşler Hesap Kitapla Olmaz!

Genel merkezdeki makamında Ersin İbil’e özel açıklamalarda bulunan Yavuz, ‘Toçoğlu’nu destekler. Bir dönem sonra da yerine gelir’ söylentilerinin yerinde olmadığını belirterek “Bu işler hesap kitapla olmaz” dedi.

Yavuz: Bu İşler Hesap Kitapla Olmaz!
banner3

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, parti genel merkezinde MedyaRota.Com Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil’i ağırladı. Yavuz, ziyarette yaklaşan yerel seçimler öncesi önemli mesajlar verirken çarpıcı açıklamalarda da bulundu.

 

“BİZİ HİÇ TANIMAMIŞLAR!”

Şehirdeki en merak edilen konulardan biri olan kimi destekleyeceği ile ilgili konuşan Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “Mesela ‘Ali İhsan Yavuz, Zeki beyi destekler. Çünkü Zeki beyin son dönemi. Son dönemden sonra da Ali İhsan Yavuz oraya kolayca gelir’ gibi bir yorum yapan arkadaşlar bizi hiç bizi hiç tanımamış, bizi hiç anlamamış ve hiç de anlayamayacak. Biz oradan bakmayız. Bu bir hesap kitap meselesi değil. Ben buranın (Seçim İşleri Başkanlığı) hesabını hiç yapmadım bugüne kadar. Bana iki gün önce sohbet ederken seçim işleri başkanı olma ihtimalin ve beklentin nedir diye sorsaydın, hiç yoktu derim. Ama bakın ben bugün partinin genel başkan yardımcısıyım, seçim işleri başkanıyım; hesap kitapla bu işler olmaz. Bu iş kader kısmet işidir biraz” dedi.

 

“TOÇOĞLU İNŞALLAH OLUR AMA..”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yeniden adaylığınıı değerlendiren Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, “Zeki bey ile ilgi çok bir şey söyleyemem. Ama çok iyi dönemler geçirdiğini söyleyeyim. Çok faydalı işler yaptı. Şimdi durumu ne olur kişisel olarak görüşümü söyleyeyim ‘İnşallah olur’ diyebilirim; ama bunun kararını da ben vermeyeceğim, genel merkez verecek. Genel merkez anket ve anket benzeri yöntemleri kullanıyor. Temayül yoklamaları görecek, başka bir türden çalışmalarını masanın üstüne koyacak ve karar verecek. Ben de o esnada sadece bildiklerimi ve inandıklarımı söyleyebilirim eğer söyleme imkanım” ifadelerini kullandı.

 

“BİR OY FAZLA GETİRENİ DESTEKLERİM”

AK Parti’de adam kayırmanın olmayacağını belirten Yavuz, “Öyle bir adam söyleyeyim ki o adam benim dostum olan birisi olsun, çok sevdiğim birisi olsun. Bu çok aşağılık, çok basit, çok anlamsız bir niyet ve beklenti olur. Bu kadar aşağılık, anlamsız ve hoş olmayan bir yaklaşımı göstermek ne Ali İhsan Yavuz’a yakışır ne de AK Partililere yakışır. Bizden hiçbiri böyle bir yaklaşım ortaya koymaz. Biz öyle bir duruş sergilemeliyiz ki, elimizi vicdanımıza koyduğumuzda vicdanımızın sesinin seslendirilmesi olsun. Biz öyle bir duruş gösterelim ki o duruşun Sakarya’ya faydası olacağı inancı ile şekillensin o duruş. Şunu söylemek istiyorum, biz karar verirken hangi şeyin AK Partinin, Sakarya’nın hayrınadır noktasında bakar bildiklerimiz ve inandıklarımızı tam bu noktadan ortaya koyarız. Bunu özellikle söylemek istiyorum.  

Ben bu işi yapabilenler arasından bir oy daha fazla kim getirebilecekse AK Parti’ye onu her ilçede ve her belediyede başkan olmasını arzu ve dua ederim. AK Partili olan, AK Parti politikalarını, ilkelerini benimsemiş olan ve bu işi yapabilme kudretine sahip olanlar arasından Sakarya’nın ve AK Parti’nin en fazla hayrına kim olacaksa o olsun diye Rabbime dua ederim ve o şekilde de şekillenmesine katkı sağlamak isterim.” şeklinde konuştu.

DEĞİŞİM SİNYALLERİ

Yavuz, Ersin İbil’in ‘Sakarya’da kimler gider, kimler kalır bu noktada bir ön görünüz olur mu?’ şeklindeki sorusuna da şu şekilde yanıt verdi;

AK Parti’nin bir çok birimi ve bunların hafızaları var. Bütün dönemlere ilişkin hafızası masanın üstüne gelecek ve o arada ihtiyaç gördüğümüz yerlerde başka yöntemlerle bir takım hazırlıklar, çalışmalar yapılacak. Bir takım tercihimizi kolaylaştırmasına dönük çalışmalar yürütülecek ve ondan sonra da Cumhurbaşkanımızın başında olduğu bir heyet kararını verecek. Ona göre de belediye başkan adayları belirlenecek. Şimdi tüm süreçleri yaşamadan Sakarya’da şunlar kalır şunlar gider dememiz mümkün değil. AK Parti bir süredir kendini yeniliyor zaten. AK Parti baştan beri değişim ihtiyacını karşılıyor, değişime direnmiyor. Değişim ihtiyacını kendi yönetiyor. Bu değişim ihtiyacını da yerel seçim sürecinde de en iyi şekilde yöneteceğinden eminim.

 

 

“ADAYLIK SÜRECİ BAŞLAMADI”

Aday adaylığı sürecinin başlamadığını bir kez daha MedyaRota aracılığı ile ifade etmek istediğini belirten Ali İhsan Yavuz, “Aday adaylık sürecinin başlamasına ilişkin bir karar da verilmiş değildir. Elbette biz hazırlıklarımızı yapıyoruz. Açıkladığım elektronik oylama ile temayül yoklamasını yapalım istiyoruz. Elbette teşkilat mensuplarımız genel merkez ile irtibatlı olarak istifalarını gerçekleştirsinler diye bir çalışma yapılıyor. Biz bütün Türkiye’de ki seçim koordinasyon merkezi başkanlarını titiz bir şekilde belirlemeye çalışıyoruz. Büyük oranda da şekillendirdik bunu. Elbette seçim sürecine ilişkin hazırlıklarımızı son sürat yapıyoruz. Mesela her Çarşamba strateji toplantısını yapıyoruz, çok önce başladık bu işe. Adım adım yapılması gerekenleri yapıyoruz koordine ediyoruz ve bunları gerçekleştiriyoruz ama adaylık müracaatı daha başlamadı” dedi.

 

 

“BİZİMLE GÖRÜŞMEDEN KİMSE İSTİFA ETMESİN!”

Genel merkezimizin kararına göre; Teşkilatlardan kim istifa edecek ise ister büyükşehir belediye başkanlıklarına, il başkanlıklarına, ilçe başkanlıklarına, meclis üyeliklerine dönük AK Parti’den kim istifa edecek ise bizimle istişare etmelidir. Onların istifa etme isteğine biz de onay verirsek eğer ondan sonra istifa etmelidir. Aksi taktirde biz sıcak bakmayız. Cumhurbaşkanımızın bu talimatına rağmen istişare etmeden istifasını verip aday adayı olanları parti aday yapmak istemez. Açıkçası kimseye tavsiye etmiyorum. Teşkilat başkanıyla istişare etmeden ne kadar kendini muhtemel görürse görsün istifa etmesini önermiyorum.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER