banner28

YAVUZ BORÇTAN YAKINAN BAŞKANLAR İÇİN KONUŞTU ‘ABARTIYORLAR!’

Yeni seçilen belediye başkanlarının sürekli belediyenin çok borcu olduğundan şikayet etmelerine ilişkin konuşan Ali İhsan Yavuz, “Öyle bir borç var ki artık bu belediye yönetilemez diyebileceğimiz bir tabloyla karşı karşıya değiliz. Bu şekilde dillendiriliyorsa abartıyorlar” dedi.

YAVUZ BORÇTAN YAKINAN BAŞKANLAR İÇİN KONUŞTU ‘ABARTIYORLAR!’
banner3

‘ÖDENEMEYECEK BORÇ YOK’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya’daki medya temsilcileriyle bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ali İhsan Yavuz, 31 Mart Seçimleri ile göreve gelen belediye başkanlarından bazılarının borçlardan dert yakınmasını ‘abartı’ olarak yorumladı. Yavuz ‘Ödenemeyecek bir borç yok’ dedi.

‘BORÇ OLMASI NORMAL’

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Belediyelerin imkan ve borç dengesine baktığımızda AK Parti’nin daha önce yönettiği belediyeler açısında borç ödeyememe gibi bir sorun olduğu kanaatini hiç taşımıyorum. Sakarya ile ilgili hiçbir ilçede böyle bir durum yok. Elbette belediyelerin de borcu olabilir. Ancak bu borç kendi imkanlarıyla çok rahat sürdürülebilir bir kıvamdaysa zaten olacak; kişilerin de olacak belediyelerin de olacak” şeklinde konuştu.

ABARTIYORLAR

Yavuz konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı;

‘Öyle bir borç var ki artık bu belediye yönetilemez’ diyebileceğimiz bir tabloyla karşı karşıya değiliz. Bu şekilde dillendiriliyorsa bunun abartı olduğunu çok rahat söyleyebilirim. Şuanda Sakarya’da sürdürülemez bir borç tablosu ile karşı karşıya kalan bir belediye yoktur.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER