Yavuz 18 Yılı Anlattı “Sakarya’ya 25 Milyar TL yatırım yaptık!”

Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Yavuz, AK Parti olarak 18 yıllık iktidarları döneminde Sakarya’ya 25 Milyar TL yatırım yaptıklarını ifade etti.

Yavuz 18 Yılı Anlattı “Sakarya’ya 25 Milyar TL yatırım yaptık!”
banner3

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, beraberindeki Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek, Kenan Sofuoğlu, ve Recep Uncuoğlu, İl Başkanı Yunus Tever ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile birlikte yerel gazetecilerle buluştu. AK Parti’de şehri yöneten tüm isimlerin tam kadro katıldığı toplantıda hükümetin 18 yılını değerlendiren Yavuz, gündemle ilgili önemli açıklamalarda da bulundu.

Sakarya Daha İyi Yarınlara

Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Sakarya’yı hep birlikte daha aydınlık yarınlara daha güçlü bir şekilde taşıyalım. Çünkü biz sizin vekiliniz, siz bizim gücümüz… Dolayısıyla bu anlamda hepimiz birimiz, birimiz hepimiz… Yani mesele Sakarya ise mesele Türkiye ise zaten bu işin partisi olmaz, hepimiz bu geminin içindeyiz ve Sakarya’nın geleceğine, Türkiye’nin geleceğine hepimiz katkı sağlamak durumundayız.” dedi.

25 Milyar Yatırım

Yavuz, Sakarya’nın eğitimde 750 milyon TL, ulaşımda 10 milyar TL, tarımda 1,4 milyar TL ve sağlıkta 650 milyon TL olmak üzere yatırım aldığını dile getirdi. Genel Başkan Yardımcısı Yavuz’un aktardığı verilere göre sağlık alanında devam eden yatırımlar ile birlikte bu alanda toplamda 1.5 milyar TL’ye ulaşacaklarını bildirdi. Yavuz, 18 yıllık AK Parti iktidarında Sakarya’nın 25 Milyar TL yatırım aldığını ifade etti.

Fabrikanın Durması Söz Konusu Değil!

BMC ile ilgili özellikle polemik oluşturmak istendiğinin altını çizen Yavuz, BMC’nin %50.01’i Türklerindir, %49,99’u da Katarlılara aittir. Yönetim hakkı Türk ortaklarındır. Katar 300 milyon dolar vermiş, ayrıca Katar bankaları 1 milyar dolar kredi açmış ve bunun riski de bize ait değildir. Bunun tüm riski Katarlılara aittir. Milli Savunma Bakanlığı Katar ile hiçbir şekilde muhatap değil. BMC’nin Karasu’daki fabrikası… Durdu diyorlar, yanlış. Devam ediyor, sadece kış şartları sebebiyle biraz ağırlık verilmek üzere odaklanıldı, durdu diye feveran koparıyor birileri anlamış değilim. Devam ediyor; orası bitecek.” dedi.

Sakaryaspor Yönetimini Eleştirdi

Son dönemde Sakarya Milletvekillerini Sakaryaspor konusunda eleştirilmesiyle ilgili gelen bir soruya cevap veren AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, ‘Ben takım tutmuyorum ama Sakaryaspor hepimizin konusudur’ dedi ve ekledi;  Sakaryaspor Milletvekillerimizin gündemini meşgul eder, belediye başkanlarımızın, il başkanlarımızın gündeminde önemli bir yerini meşgul eder. Kendi aramızda her seferinde bu konuyu açtığımızda bizim için önemli bir değer Sakaryaspor demişizdir.

Bugüne kadar her birimiz Sakaryaspor ile ilgili ne yapabileceksek onu yapmaya hazırız demişizdir. Ama elinizi vicdanınıza koyun, biz bunu dememize rağmen Sakaryaspor ile ilgili hiçbir yönetici, başkan ve yönetim kurulu üyesi bir Allah’ın kulu “Nasılsın, şöyle bir derdimiz var” diye gelmez mi?

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER