Üstün: 'Somalili Kardeşimle Yılların Hasretiyle Kucaklaştık'

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte şehrimizde eğitim gören misafir öğrencilerle bir araya geldi.

Üstün: 'Somalili Kardeşimle Yılların Hasretiyle Kucaklaştık'
banner3

Şehir dışından ve ülke dışından gelen misafir öğrencilerle BurakErkek Öğrenci Yurdu ziyaretinde bir araya gelen Üstün, her bir öğrenci ile tek tek ilgilendi, sohbet etti. Tanışma ile başlayan sohbet öğrencilerin geldikleri ülkeleri belirtmesi sırasında ülkelerinin içinde bulundukları siyasi ve sosyokültürel durumun konuşulmaya başlandığı koyu bir sohbete dönüştü.

 

Ülkemizde eğitim gören misafir öğrencilerin burada eğitim aldıkları süreçte kendilerini maksimum seviyede geliştirmelerini ve ülkelerine döndüklerinde önemli görev, sorumluluklar alarak Türkiye ile daha sıkı ilişkiler kurmaları tavsiyesinde bulunan Üstün: “İslam coğrafyasında ayrılıklar, farklılıklar değil birleştirici ve bütünleştirici unsurlarımız, ortak değerlerimiz ön plana çıkmalı ve ümmet bilinciyle birbirimize kenetlenmeliyiz. Bugün ülkemizde eğitim gören misafir öğrenciler bu ortak değerleri ön plana çıkarmak için köprü vazifesi görmelidir.” dedi.

 

Toplu bir şekilde hatıra fotoğrafı çekilmesiyle tamamlanan sohbetin ardından Ayhan Sefer Üstün kişisel twitter hesabından “Tahsil için Sakarya Ünv. gelen Somalili kardeşimle yılların hasretiyle kucaklaştık…” notuyla duygularını dile getirdiği fotoğraf onlarca retweet ve beğeni alarak yoğun ilgi gördü.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER