ÜSTÜN: 'PAYLAŞIMLARIM GÜNLÜK SİYASETE DAİR DEĞİL'

Bir süredir attığı tweetler ile dikkat çeken eski AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, MedyaRota'ya açıklamalarda bulundu.

ÜSTÜN: 'PAYLAŞIMLARIM GÜNLÜK SİYASETE DAİR DEĞİL'
banner3

AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, sosyal medyada yaptığı dikkat çekici paylaşımlarla ilgili konuştu. Zaman zaman eleştirisel paylaşımlar yaptığı görülen Üstün, MedyaRota'ya açıklamalada, attığı tweetlerin kurulacağı iddia edilen yeni partiye ilişkin zemin hazırlama amaçlı olmadığını belirtti.

AK Parti’de 22, 23, 24 ve 26. Dönemlerde Sakarya milletvekili olarak görev yapan ve parti kurucularından olan Ayhan Sefer Üstün'ün vekillik görevi sona ermesinin ardından da Ankara'da yaşamaya devam etmesi de dikkat çeken bir başka detaydı.

Yaptığı paylaşımların yaptıkları okuma ve araştırmalar sonuncunda hukuki ve yargı alanındaki yanlışlara dikkat çekmek ve düzeltme adına olduğunu ifade eden Üstün, "Bir süredir Ankara Enstitüsü'nde arkadaşlarla birlikte çalışıyoruz. Hukuki süreçlerle ilgili okumalar araştırmalar yapıyorum. Sakarya'da dönmeyişim bu sebeple. Sosyal medya üzerinden yaptığım paylaşımlar güncel bir siyasetin ürünü değildir. Yargı alanında yapılan bazı yanlışlar var. Uygulamada bariz hatalar gözlemliyoruz. Ben de zaman zaman bu yanlışlara dikkat çekme maksadıyla bazı paylaşımlar yapıyorum. Herhangi bir siyasi altyapı hazırlamak için değil" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER