ÜSTÜN MÜJDEYİ VERDİ SULAMA PROJESİ BAŞLIYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, 50 bin dönüm arazinin sulanmasını sağlayacak olan Aşağı Sakarya Sulama Projesinin ilk etabında inşaat bu yıl başlayacağı müjdesini verdi.

ÜSTÜN MÜJDEYİ VERDİ SULAMA PROJESİ BAŞLIYOR
banner3

TARIM ALANLARI

Sakarya’da tarım alanlarının sulanması için büyük önem taşıyan ve Aşağı Sakarya Sulama Projesinde müjde geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, projenin inşaat ihalesinin bu yıl gerçekleştirileceğini ve inşaat sonunda 10 bin dönüm alanın sulanabileceğini açıkladı. Projenin tamamı gerçekleştirildiğinde ise 50 bin dönüm alan suya kavuşacak.

İLK ETAP

Konuyla ilgili konuşan Üstün, “Bilindiği üzere seçim beyannamemizde ‘Aşağı Sakarya Projesi’ yada diğer adıyla ‘Seyifler Projesi’ adıyla Sakaryamız için büyük bir sulama çalışmamız vardı. Bu projenin hayata geçirilmesi için düğme basıldı. İlk etapta 10 bin dönümlük bir arazinin sulanabilmesi için inşaat ihalesi bu yıl gerçekleştirilecek. Sonraki aşamada ise projenin diğer kısımları tamamlanacak ve toplamda 50 bin dönümlük bir alan sulanabilir hale getirilecek” dedi.

BÜYÜK PROJE

Üstün sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu büyük  projenin ihalesi için çok gayret sarfedildi tamamlandı ve şimdi ise ihale aşamasına geçildi. Bu proje sayesinde Sakarya’daki arazilerin sulama kapasiteleri daha da artacak. Daha önce bu alanlarda sadece mısır ekilebilirken, projenin tamamlanmasının ardından sebze meyve ürün çeşitliliği artacak. Sulanabilir arazinin tamamı Söğütlü’den başlayıp Karasu sınırlarına kadar olacak.”

SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ

Üstün son olarak şunları kaydetti: “Proje için 2015’te çok çalışıldı fakat o yıl bir seçim yılıydı. Takvim mecburen bu yıla sarktı. Şimdi ise AK Parti vekillerinin büyük uğraşları neticesinde hayata geçiriliyor. Kasın seçiminde koalisyon ortaya çıksaydı bu projenin bitirilmesi çok zor olacaktı. Benim de korkum buydu neyse ki bu gerçekleşmedi. Bu proje, 1 Kasım seçimleri öncesinde verdiğimiz bir taahhüttü ve şimdi bunu başarmanın heyecanını yaşıyoruz. AK Parti tüm Türküye’de olduğu gibi Sakarya’da da verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor.”

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER