banner28

Üstün İran'ın Gerçek Yüzünü 2013'de Göz Önüne Sermişti

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün Halp katliamının baş sorumlularından olan İran’ın gerçek yüzünü 2013 tarihinde yaptığı bir açıklama ile göz önüne sermişti.

Üstün İran'ın Gerçek Yüzünü 2013'de Göz Önüne Sermişti
banner3

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı iken yaptığı açıklamada İranın bencilce ve sadece kendini düşündüğünü ifade eden Üstün ““İran aynaya bakar ve adeta kendisine tapar. Bütün İslam coğrafyasının kendisine hizmet etmesini arzu eder.” Demişti.

 

2.8.2013 Bugün gazetesine açıklama yapan AK Parti Sakarya milletvekili Ayhan Sefer Üstün İran’ın mazlum Müslümanlar için hiç tepki göstermediğini belirterek “Sadece kendini düşünen bencil strateji güdüyor” ifadelerini kullandı.

 

İşte O Haber;

 

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Mısır’da yaşanan katliamlar ve İran’ın tutumu hakkında BUGÜN’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. İran’ın bütün İslam aleminin kendisine hizmet etmesini istediğini belirten Üstün, İslam coğrafyasında ezilen Müslümanlar için ise kılını bile kıpırdatmadığını kaydetti. İran’ın tek derdinin çağdışı kalmış rejimini ayakta tutmak olduğunu kaydetti..

 

KENDİSİNE TAPAR

 

Üstün, İran’ın önceki yıllarda Amerika ve İsrail’e kafa tutuyor gibi gözüktüğü için İslam dünyasında bir sempati kazandığını dile getirdi. Bu tutumun bir kayıkçı kavgasından başka bir şey olmadığının artık çok açık bir şekilde İslam dünyasınca görüldüğünü aktardı. Üstün, İran’ın sadece kendini düşünen bencilce bir strateji güttüğünü söyledi.

 

İran’ın bu güne kadar Mısır, Doğu Türkistan, Afrika ve Myanmar’da mazlum Müslümanlar için en küçük bir tepki gösterdiğine şahit olmadığını belirten Üstün, “İran aynaya bakar ve adeta kendisine tapar. Bütün İslam coğrafyasının kendisine hizmet etmesini arzu eder.

İran’ın hayali bütün İslam dünyası ona dua etsin, onun için ölsün, onun içi mücadele etsin ama o ise kesinlikle İslam coğrafyalarında veya dünyada ezilenler için en ufak bir söz dahi söylemesin. Bütün stratejileri bu. Bu şark kurnazlığıdır bunun modası geçmiştir” ifadelerini kullandı.

 

ÇIKAR ODAKLI POLiTiKA YÜRÜTÜYOR

 

İran’ın Batı’nın uydurduğu çıkar odaklı dış politikayı taklit ettiğini ve uyguladığını anlatan AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, bu politikanın uzun süre sürdürülebilirliğinin kalmadığını kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2016, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER