Üstün APEK'i Ziyaret Etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer ÜSTÜN, APEK’i ziyaret etti.

Üstün APEK'i Ziyaret Etti
banner3

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer ÜSTÜN, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’ni ziyaret etti. Ziyarette Apek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet AYA ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sebahattin KARASAKAL, Ferda ÖZTEN, Recep Şevket KÖKÇÜ, Cevdet SAĞLIK’ın yanı sıra Kooperatif Müdürü Kamil ÖZMEN’de hazır bulundu.

Apek Başkanı Ahmet AYA kooperatif faaliyetleri ile alakalı Ak Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer ÜSTÜN’e bilgiler verdi.

Aya, ortaklarımıza tarımın her alanında destek vermeye devam ediyoruz, çiftçinin ihtiyaç duyduğu her türlü girdiyi temin ediyoruz. Ayrıca üretimini yaptığı ürünlerin bir kısmını da alarak destek olmaya çalışıyoruz. Şu anda Çökekler’de bulunan Mısır Kurutma Tesisimizde çiftçilerimizden yoğun ve hızlı bir şekilde dane mısır almaya devam ediyoruz. Ayrıca, Ortaklarımızın verimliliğini arttırmak, girdi maliyetlerinin düşmesini sağlamak amacıyla Toprak, Yaprak ve Su Analiz Laboratuvarı kurduklarını ve ortaklarının hububat tohumluğu ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile de Tohum Temizleme Tesisini faaliyete geçirdiklerini söyledi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer ÜSTÜN’de, Kooperatifin faaliyetlerinin çok olumlu olduğunu ve bunun artarak devam etmesini temenni ettiklerini, kooperatifçiliğin tarım sektörünün gelişmesinde ve büyümesinde önemli bir lokomotif olduğunu söyledi. Ak Parti olarak seçim beyannamelerinde çiftçi açısından çok önemli girdi maliyetini teşkil eden gübrede ve yemde KDV’nin kaldırılacağını, bunun da çiftçimizin girdi maliyetlerini önemli ölçüde düşüreceğini söyledi.

Apek Başkanı Ahmet Aya,  çiftçinin en büyük girdi maliyetinin mazot ve gübre olduğunu ancak gübre ve yemde KDV’nin düşmesinin de çok olumlu olacağını bu durumun çiftçimizi bir nebzede olsa rahatlatacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 06:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER