ÜSTÜN AÇIKLADI 'YENİ ADLİYE BİNASI YENİKENT'E'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün uzun süredir tartışılan Yeni Adliye Binası konusunda açıklama yaptı.

ÜSTÜN AÇIKLADI 'YENİ ADLİYE BİNASI YENİKENT'E'
banner3

Ada Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Güven Hasbaş’a açıklama yapan Üstün Adliye binası için Yeni Kent Bölgesindeki arazinin uygun olduğunu söyledi.

 

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün Ada Postası Gazetesinin de bağlı olduğu Srt Medya Grubunu ziyaret etti.

 

Üstün bu ziyaretinde bağımsız adliye ve şehirde yapılacak diğer yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

SAKARYA COŞACAK

Ziyarette Sakarya’da birçok büyük ölçekli yatırımın kendi hükümetleri döneminde hayata geçirildiğinin altını çizen Üstün bin yataklı hastane, demiryolu, liman Karapürçek yolunun bu dönem yapılacak önemli projelerden sadece bazıları olduğunu söyledi.

 

33 DÖNÜMLÜK ARSA

Bağımsız adliye binasının uzun süredir şehrin gündemini meşgul ettiğini ifade eden Ayhan Sefer Üstün “Yenikent’te AFAD’a ait 33 dönümlük bir arsa var. Adliye için başka arsalarda önerildi. Ancak Valilik Kampusu’nun yanında ki arsa gerek imar gerekse adliye yapımı için devir kolaylığı açısından avantajlı. Gerekli çalışmaları yapıp şehrimize işlevsel, bağımsız bir adliye binası kazandıracağız” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER