Üstün: '1 Kasım'da hedefimiz yüzde 70'

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “1 Kasım Genel Seçimleri’nde inşallah önemli başarılara imza atacağız” ifadelerini kullanırken; Üstün ise, “Sakarya’da AK Parti’nin doğal oyu yüzde 70’dir. Biz bu oyu yakalamak için çalışacağız” dedi.

Üstün: '1 Kasım'da hedefimiz yüzde 70'
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve 26. Dönem Sakarya Milletvekilli Adayı Ayhan Sefer Üstün’ü makamında ağırladı. İl Başkanı Fevzi Kılıç, Milletvekilli Adayları Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve Nuray Sağıroğlu, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ve partililerin de hazır bulunduğu ziyarette, 1 Kasım seçimlerine yönelik başarı vurgusu yapıldı.

 

Tüm Teşkilatımız Hazır

Üstün’ün almış olduğu yeni görevlerin önemine dikkat çeken ve temennilerini dile getiren Başkan Toçoğlu, “Önümüzde ülkemiz için çok önemli bir süreç var. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, gençlik ve kadın kolları, milletvekili adaylarımız ve tüm AK Parti Sakarya ailesi ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 1 Kasım Genel Seçimleri’nde inşallah önemli başarılara imza atacağız. Partimizin daha da güçlenmesi adına Sakarya olarak biz elimizden gelen desteği sunacağız. Teşkilatlarımıza da bu süreçte kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

 

Yeni Bir Döneme Girdik

Ayhan Sefer Üstün, “AK Parti 5. Olağan Kongresi ile yeni bir döneme girdik.  Kongrede önemli bir tüzük değişikliğine gidildi. Alınan bu kararların Türkiye siyasetinde önemli dönüm noktalarından biri olacağını düşünüyorum. AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevi şahsıma uygun görüldü. Böyle bir makamın oluşturulması dahi partimizin insan haklarına ve demokrasiye bakışını ortaya koymaktadır. Biz aldığımız sorumluluğun farkındayız” dedi.

 

Reformist Bir Partiyiz

Üstün konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “1 Kasım’da Türkiye çok önemli bir seçime girecek. Seçimlerde bizim en büyük gücümüz teşkilatlarımız ve belediyelerimizdir. AK Parti reformist bir partidir. AK Parti’nin yapmış olduğu reformlardan en önemlisi yerel yönetimler reformudur. Sakarya yerel yönetimler reformunu sorunsuz atlatan şehirlerden biri oldu. Bu da Büyükşehir Belediyemizin etkin bir şekilde çalışmasından ileri gelen bir durum.”

 

Zafer Yakın

 “1 Kasım seçimlerine teşkilatlarımız, belediyelerimiz ve milletvekilleri adayları olarak bütün yükü sırtlanacağız. İnşallah Sakarya’da en iyi neticeyi alacağız. Sakarya’da AK Parti’nin doğal oyu yüzde 70’dir. Bu oy oranını Cumhurbaşkanı seçiminde hep birlikte tecrübe edindik, gördük. Biz bu oyu yakalamak için çalışacağız. Elimizden gelenin fazlasını sahaya aktaracağız. Sakarya’da dikkatleri üzerine çeken bir zafer kazanacağız.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 06:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER