Üniversiteli AK Gençler'den Türkmenlere Destek Mesajı

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Üniversite Başkanlığı, Cuma Namazı sonrasında Esentepe Kampüsü'nde Kampüs Çarşı Meydanı'nda Bayırbucak Türkmenleri ile alakalı basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını teşkilat içinden olan olmayan bir çok öğrenci takip etti.

Üniversiteli AK Gençler'den Türkmenlere Destek Mesajı
banner3

Üniversiteler Başkan Yardımcısı Gökhan Göker'in yaptığı grup adına yaptığı açıklamada, AK Gençlerin mesajı şöyle oldu: “Bilindiği üzere Bayırbucak Türkmenleri, bizim özkardeşlerimiz Suriye'de Zalim Esed rejimine karşı yaklaşık 5 yıldır direniş göstermekteler. Bu direnişin son haftalarında kardeşlerimize karşı oluşturulan zulüm çemberine hiçbir hakkı hukuku olmadan Suriye topraklarına müdahalede bulunan Rusya da katılmıştır. Bizler bugün burada kardeşlerimize yapılan zulme sessiz kalmamak amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Peygamber Efendimiz(SAV) hadis-i şerifinde dediği gibi "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" diyor ve hiçbir zaman haksızlık karşısında susmayacağımızı vurgulamak istiyoruz. Bayırbucak Türkmenleri'nin sesi olmak için bugün burada toplandığımızın altını bir kez daha çizmek istiyoruz.”

Üniversite Teşkilatı yaptığı basın açıklamasını: "Bu Cennet mekanı aziz kanlarıyla sulayan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bayırbucak bölgesinde şehit olan Türkmen kardeşlerimizin mekanının cennet olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Zalimlerin kahrolmasını, mazlum, mağdur ve masumların rahata kavuşmasını diliyoruz. Gönlü masumdan ve mazlumdan yana olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Alllah’ın selamı ve rahmeti hepimizin üzerine olsun." diyerek sonlandırdı. 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER