banner28

Tever’den Eski Genel Başkan Yardımcısına Gönderme: Bu mudur Dava Adamlığı?

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, partisinin 71. İl Danışma Meclisinde yaptığı konuşmada eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’e gönderme yaptı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun parti kuracağı söylentileriyle birlikte özellikle sosyal medyadan Erdoğan ve AK Parti’yi eleştiren paylaşımlar yapan Üstün’e gönderme yapan Başkan Tever, “Makam, mevki verince ‘partim, davam’ diyen; vermezken ‘kötü’ diyen, ‘olmaz’ diyen, ‘yanlış’ diyen ve eleştirenler var. Şimdi soruyorum: Bu mudur dava adamlığı?” ifadelerini kullandı.

Tever’den Eski Genel Başkan Yardımcısına Gönderme: Bu mudur Dava Adamlığı?
banner3

Tever’in Üstün’ü hedef aldığı öne sürülen konuşma şu şekilde: 

Değerli Dava Arkadaşlarım;

Çoğu insan emeğinin karşılığını alamamaktan şikâyet eder. Bazen biz de bu kısım insanların gurubuna girebiliyoruz. Halimizden şikâyet ediyoruz. Ben çalışıyorum, yoruluyorum fakat çalışmanın karşılığını alamıyorum diye şikâyet ederiz.

Fakat bazı insanlar da vardır ki; yaptıklarını dünyevi maksatlar için yapmazlar. Onlar mana âleminde beklentilerin en yücesi için çalışırlar. Hiç bir zaman yılmazlar, hiç bir zaman korkmazlar, hiç bir zaman verilen görevden kaçmazlar. Hiç bir zaman şikâyet etmezler. Her yaptıkları işte Allah rızasını gözetirler. Dünyevi beklentileri olmaz. Uhrevi beklentileri ön plandadır. Sadece Rıza-yı ilahiyi beklerler işte onlar kutsi bir davaya inanmış olan dava erleridir.

Şimdi bir yanda bu anlayışa sahip, gece gündüz demeden, beklenti içeresinde olmadan koşturan siz dava adamları, bir yanda da makam mevki verince partim, davam diyen; vermezken kötü diyen, olmaz diyen, yanlış diyen ve eleştirenler. Şimdi soruyorum bu mudur Dava Adamlığı?

Dava adamı olmak makamlar ve servetler karşısında nefsini unutmaktır.

Dava adamı olmak kuldan değil Allah’tan korkmaktır.

Dava adamı olmak tohum olmaktır. Kendisi çürürken bile yerine meyvelerini yetiştirmektir.

Dava adamı olmak ölüm meleği geldiği zaman bile “ah davam” diyebilmektir.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 21:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çerkes
Çerkes - 8 ay Önce

Gercekten bu arifiye bu müdürle çağ atliyor..Bu adamdan ne isterler...anlamış deilim..2 yıl yoktu ne oldu...!Çocuğumun mükemmel üniversite hazrlık kursu yok oldu...bu millet akillanmaz

SIRADAKİ HABER