banner28

Tever,"AK Parti Devletin Milletle Bütünleşmesinin Adı Oldu"

AK Parti Sakarya 72. İl Danışma Meclisi Toplantısı Serdivan Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. 

Tever,"AK Parti Devletin Milletle Bütünleşmesinin Adı Oldu"
banner3

AK Parti Sakarya 72. İl Danışma Meclisi Toplantısı Serdivan Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Düzenlenen meclise AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever'in dışında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, parti yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.


AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever'in konuşması şu şekilde;
Sayın Divan, Sayın Genel Başkan Yardımcım, Sayın Milletvekillerim, Sayın İlçe Başkanlarım, Sayın Belediye Başkanlarım, Sayın Yönetim Kurulu Üyelerim ve Meclis Üyelerimiz, Kadın ve Gençlik Kollarımızın Kıymetli Mensupları, Kıymetli Dava ve Yol Arkadaşlarım, 72. İl Danışma Meclisi toplantımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. 
2001 yılında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı siyasi mücadelede hep birlikte başarılarla dolu 18 yılı yaşayarak geride bıraktık.
Bu süreçte AK Parti daima, devletin milletle bütünleşmesinin adı oldu. AK Parti  Türkiye'yi yeniden güçlü ve büyük bir ülke olarak ayağa kaldırma mücadelesinin adı oldu. AK Parti, yerli ve milli bir siyasi harekettir. AK Parti; kültürde, sanatta, ekonomide ve teknolojide dışa bağlı değil, çıkar çevrelerinin ellerinde değil, sadece ve sadece milletin emrinde olan bir siyasi harekettir. Arkamızda milletten başka hiçbir güç yok, Allah'a çok şükür olmayacak da. Arkamızda dünyanın falanca lobisi, çıkar çevresi, medya kuruluşları değil bizatihi milletin kendisi var, aziz Sakaryalı hemşerilerimiz var. Bu davada, 18 yıldır karşılaştığımız her türlü zorlukta, girdiğimiz her türlü siyasi, askeri ve ekonomik mücadelede, aziz milletimizin de desteğini yanımıza alarak yolumuzda ilerledik. Milletimizden aldığımız yetki ve onların hayır dualarıyla, ülkemize cumhuriyet tarihinin en büyük eserlerini ve hizmetlerini kazandırdık ve kazandırmaya da devam edeceğiz inşallah. 
Kıymetli Teşkilat Mensuplarımız;
AK Parti Sakarya İl Teşkilatı olarak; Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız, Kadın ve Gençlik Kollarımızla birlikte Sakarya’mız için tam bir koordinasyon ve uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aylık mutat bir şekilde gerçekleştirdiğimiz istişare ve değerlendirme toplantılarımızda; çalışmalarımızı, yatırımlarımızı ve projelerimizi ortak akıl ile birlikte değerlendiriyor; gelinen noktayı hep birlikte istişare ediyoruz. Teşkilat mensuplarımızla; Danışma Meclislerimiz, İlçe Başkanları Toplantılarımız ve Birim Başkanları toplantılarımızda sürekli bir araya gelerek teşkilatımızın birlik ve beraberliğini pekiştirmeye özen gösteriyoruz.
Bizim partimizin en önemli özelliklerinden birisi de değişimi, yenilenmeyi kendi içinde başarıyor olmasıdır. Bu vesileyle Ekim ayında başlayacak kongre sürecinde ilk önce delegelerimizi belirleyeceğiz. İlçelerimiz ve sonrasında il kongremizi gerçekleştirerek AK Parti ailesini daha da büyütecek, saflarımızı hem genişletecek hem de yenileyerek sıkılaştıracağız. Aynı istikamette gönül birliği yapmış dinamik, heyecanlı ve tecrübeli teşkilatlarla AK davamızı daha da güçlü kılacağız.
Değerli Dava Arkadaşlarım,
AK Parti siyaseti, her şeyden önce bir terbiye ve ruh siyasetidir. Bu terbiyede tevazu vardır. Bu terbiyede milletin içinde olma, milletin bir ferdi olduğunu asla unutmadan ve bu milleti millet yapan manevi dinamiklere bağlı kalarak, siyaseti bir ahlak ve irfan zemininde yürütmek vardır. Bu terbiyede yoksul sofralarından süzülen erdem ve kanaatin… Bu terbiyede mevki ve makamların sahte pırıltılarına karşı inancın, tevazunun ve ahlakın donanımı vardır. Bu terbiyede lükse, israfa, gösterişe, şımarıklığa ve kibre itiraz edip, paylaşmada, kardeşlikte, yardımlaşma ve dayanışmada yarış vardır. AK Partili kardeşim hiçbir zaman kendini partisinin önüne koymaz. Kendini partisinden önemli görmez. Bu millet kendisi için değil, kendisi bu millet için vardır. AK Partide siyaset yapanlar, başarılar karşısında şımarmaz. Bizler, bu topraklarda, bu kadim medeniyetin izleri üzerinde, yeniden büyük Türkiye’yi inşa etme ideali için sorumluluklar kuşanmış yol arkadaşlarıyız. Milleti ve inançları için her türlü fedakârlığı göze alan, haksızlığın karşısında, hakikatin yanında olmaktan bir an olsun vazgeçmeyen, mazlum ve mağdurların sesi olan Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşlarıyız. Her birinizin, bulunduğu noktada hizmet etme ve daha iyisini yapabilme çabası; işte bu inanç, bu dertleniş ve sorumluluk bilincinin getirdiği çabadır. Biz her gün İl Başkanlığında, belediyede, gençlik ve kadın kollarında ya da belediye meclislerindeki çalışmalarımızda; mahallemize, ilçemize ve şehrimize daha iyisini nasıl yapabiliriz diye çırpınırız. 
Her akşam yastığa başımızı koyduğumuzda o gün ne yaptığımızın muhakemesini, sorumluluklarımızı hakkıyla yerine getirip getirmediğimizin vicdan muhasebesini de yaparız. Başarımızın sırrı da bence budur. Başarımızın sırrı yaptığımız her işin samimiyet yüklü olmasıdır.
Bizler Sakaryalı hemşerilerimiz için çalışmaya, üretmeye, sorunları çözmeye ve yeni projelerimizi gerçekleştirmeye durmadan devam edeceğiz. Partimizin istikrarını bozmayı amaçlayanlara en güzel cevabı; çalışmalarımızla, icraatlarımızla ve reformlarımızla vereceğiz.
2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize de siz kıymetli teşkilat mensuplarımızdan aldığımız güç ile birlikte emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.
Sözlerime Aliya Izzetbegoviç’in şu güzel sözleri ile son vermek istiyorum:
“İktidara gelirseniz, makam,mevki sahibi olursanız, hal ve hareketlerinize dikkat edin. Kibirli olmayın, kendini beğenmişlik etmeyin. Size ait olmayan şeyleri almayın, güçsüzlere yardım edin ve ahlak kurallarına uyun. Herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah`ın önünde hesap verecektir…”
Bu duygu ve düşüncelerle bugün Danışma Meclisimize katılan tüm dava arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyor, tekrardan toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER