banner28

 Tayyar 'Güçlü Türkiye Yolunda Birlik Beraberlik Buluşmaları' Diyerek Çağrıda Bulundu

İş Dünyası Ekonomik ve Stratejik Kalkınma Derneği (İDEKAD) ev sahipliğinde “Güçlü Türkiye Yolunda Birlik Beraberlik Buluşmaları” konulu konferans Gazeteci Yazar ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın sunumlarıyla Serdivan Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı

 Tayyar 'Güçlü Türkiye Yolunda Birlik Beraberlik Buluşmaları' Diyerek Çağrıda Bulundu
banner3


 

Son günlerin en ihtiyaç duyulan konusu olan “birlik ve beraberlik” vurgusunun yapıldığı programa konuşmacı olarak Gazeteci Yazar ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar katıldı. “Güçlü Türkiye Yolunda Birlik Beraberlik Buluşmaları” konulu Konferans Serdivan Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Çok sayıda vatandaşın katıldığı, ilgiyle takip edilen program da Birlik ve Beraberlik vurgusu da dikkatlerden kaçmadı. “Güçlü Türkiye Yolunda Birlik Beraberlik Buluşması” söyleşisine ev sahipliği yapan İş Dünyası Ekonomik ve Stratejik Kalkınma Derneği-İDEKAD Genel Başkanı Elçin Çelebi IŞIK, tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

Konferansa Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Aldemdar, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Konferansa ev sahipliği yapan İDEKAD Genel Başkanı Elçin Çelebi Işık ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Ahmet Bayraktar, Çok Sayıda sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, siyasi parti başkan ve yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İş Dünyası Ekonomik ve Stratejik Kalkınma Derneği-İDEKAD Genel Başkanı Elçin Çelebi Işık, konferansın açılış konuşmasında, birlik ve beraberliğe dikkat çekerek, dünden daha çok bugünlerde kenetlenmeye vurgu yaptı. Katılımcılara teşekkür ederek, bu tür faaliyetlerin devam edeceğine de işaret etti. Halkımızın bilinçlenmesi noktasında tüm sivil toplum kuruluşlarına görev düştüğüne iafede ederek, “İş Dünyası ve Ülke ekonomisine katma değer sağlamanın dışında, dün olduğu gibi bugün de yarında sevgi diline ihtiyacımız var. Bugün gerçek anlamda gönül diline, kardeşliğimize, birlik ve beraberliğimize, 15 Temmuz ruhuna çok daha fazla ihtiyacımız var. Herkesin birbirine saygı göstermesi gerekiyor. Referandum sonucu herne olursa olsun küslük olmamalı. Umarım kazanan ülkemiz olur. Referandum bir siyasi parti yarışı değil, darbe anayasasından kurtulmak ve Türkiye’mizin büyümesi için halkımızın iradesine bırakılan bir seçimdir” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı ise bu tür organizasyonların önemini hatırlatarak, 16 Nisan’da yapılacak referandumun ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını dilerken, yeni anayasaya hep birlikte sahip çıkarak sandıklardan “EVET” çıkacağını şüphesiz inandığını ifade etti. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Aldemdar ise Gazeteci Yazar ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’a ve tüm katılımcılara, organizasyonu düzenleyen İDEKAD’a teşekkür etti.

 

Gazeteci Yazar ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Güçlü Türkiye Yolunda Birlik Beraberlik Buluşması” konu başlıklı söyleyişisinde Osmanlı’dan günümüze çeşitli örnekler vererek, 15 Temmuz darbe girişiminde neler olduğunu, o gün yaşananları ve gelinen noktaya, Referandum sonrasında halkın “evet” oyu kullanacağını ve darbe anayasasından kurtulup, daha güçlü bir Türkiye, daha özgür ve daha demokratik bir Türkiye’nin her geçen gün büyüyeceğini, bu sebeple dış güçlerin çeşitli entrikalarından kurtulacaklarına inandığını söyledi.  Program İDEKAD Genel Başkanı Elçin Çelebi Işık’ın Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’a plaket ve çeşitli hediyelerin sunumuyla birlikte son buldu.

 

Öte yandan bilindiği üzere İş Dünyası Ekonomik ve Stratejik Kalkınma Derneği-İDEKAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Ahmet Bayraktar ile aynı derneğin Genel Sekreteri Semih Kınalı’da Genel Sekreter olarak göreve getirilmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER