banner28

TAKVİMİ AÇIKLADI! KABİNE PAZARTESİ GÜNÜ BELLİ OLUYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısından önemli mesajlar verdi. Pazartesi günkü yemin töreninin ardından göreve başlayacak hükümetin, partili olmayan isimlerden oluşacağını açıkladı. 2019 Mart'ındaki yerel seçimlere işaret ederek teşkilatlara uyarıda bulunan Cumhurbaşkanı "Millete yanlış yapanın AK Parti'de yeri olamaz" dedi. Belediyecilikte tevazunun önemine de vurgu yapan Cumhurbaşkanı 'Gönül Belediyeciliği Seferberliği' başlattığını söyledi.

TAKVİMİ AÇIKLADI! KABİNE PAZARTESİ GÜNÜ BELLİ OLUYOR
banner3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısında konuştu. Yeni döneme ilişkin önemli açıklamalar yapan Erdoğan yeni hükümet, Cumhur İttifakı ve yerel seçimlere ilişkin net mesajlar verdi.

Konuşmasına seçime katılan vatandaşlara teşekkür ederek başlayan Erdoğan, alınan sonuçların önemine vurgu yaparak, "Bu seçimler aynı zamanda yeni yönetim sistemine geçişin de miladıdır" dedi.

Birbirlerine selam vermeyenler karşımızda birleştiler

Seçimlere birlikte giren Millet İttifakı'nı hatırlatan Erdoğan, CHP'nin bölücü terör örgütünün güdümündeki partinin barajı aşması için çalıştığını vurguladı.

İttifaktaki partiler için, "Normal şartlar olsa birbirine selam vermeyecek olanlar her nasılsa karşımızda birleştiler" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı, "CHP sayesinde bölücü terör örgütünün belirlediği isimler milletvekili olarak Meclis'teki yerlerini alacaklar" ifadelerini kullandı.

Yeni kabine pazartesi günü açıklanacak

Erdoğan konuşmasında, pazartesi günü kurulacak yeni kabine için de önemli bilgiler verdi.

Meclis'teki yemin töreninin ardından ilk Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile bakanlıkların kurulacağını belirten Erdoğan, yeni hükümetin yapısını, "Partili olmayan bakanlarımızdan kabine oluşturacağız" sözleriyle anlattı.

Erdoğan'ın bir diğer mesajı da Cumhur İttifakı ile ilgili oldu. Konuşmasının başında, başta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere ittifaktaki liderlere teşekkür eden Erdoğan, "Cumhur İttifakı'nı Meclis'te devam ettireceğiz" dedi.

Millete yanlış yapanın AK Parti'de yeri olamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının son bölümünü yerel seçimlere ayırdı. Erdoğan, önümüzdeki ay yapılacak kongrede seçim sonuçlarının muhasebesinin yapılacağının altını çizdi ve "Millete yanlış yapan hiç kimsenin AK Parti'de yeri olamaz" dedi.

Belediye başkanları ve milletvekillerinin halka daha yakın olması belirten söyleyen Erdoğan, kendisine gelen raporlarda yer alan bazı eleştiriler olduğunu söyledi.

Erdoğan'ın 'tevazu' vurgusu yaptığı açıklamaları şöyle:

  • "Bu seçimlerden sonra bana gelen raporlara baktığımızda özellikle bazı eleştiriler var ki çok çok önemli. Bu tabi ağırlıklı belediye başkanları ve milletvekilleri için geçerli. Tevazu... 'Belediye başkanı benim dükkanıma gelip çay içmedikten sonra ben bu belediye başkanını ne yapayım' diyor. 'Seçimden seçime mi belediye başkanı veya milletvekili beni ziyaret edecek' diyor. Değerli arkadaşlar, AK Parti'nin müktesebatında böyle bir şey olamaz.Bizi yücelten tevazumuz olmuştur. İşte biz bunu kaybetmişsek, bu da net puan kaybına neden olmuştur."
Çok iyi hizmetler yapabilmiş olabiliriz, bu hizmetler gerektir ama yeterli değildir. Yeterli olan o gönüllere girmektir.

"Bir oy verir iki oy verir sonra kenara koyar"

Vatandaşa tepeden bakanları uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatandaşa tepeden bakıyorsak kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir ondan sonra da kenara koyar" diye konuştu.

2019'un Mart ayında yapılacak seçimlerde aday tespitlerinin de buna göre yapılacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı, "2019'a kadar ben bu belediyeciliğin adını gönül belediyeciliği seferberliği koyuyorum" sözleriyle çağrıda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER