Suriyelilere Ekmek Yok Diyen Özcan’a Atabek’ten Cevap: Öptüğün Kuran’ı Oku!

Seçilir seçilmez Suriyelilerin yediği bir lokma ekmeğe göz diken CHP’li Belediye Başkanına Atabek’ten tokat gibi yanıt geldi.

Suriyelilere Ekmek Yok Diyen Özcan’a Atabek’ten Cevap: Öptüğün Kuran’ı Oku!
banner3
31 Mart Yerel Seçimlerinde Bolu’dan Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partili Tanju Özcan, Kur’an-ı Kerim’i öperek ve el basarak görevine başlamıştı. Ancak Özcan’ın belediye başkanı sıfatıyla yaptığı ilk icraat Türkiye’nin dört bir yanında tepki çekti. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ilde yaşayan Suriyeli vatandaşlara yapılan sosyal yardımların tamamen kesilmesine karar verdi. Özcan, belediye bütçesinden Suriyelilere tek bir lokma ekmek verilmeyeceğini ifade etti.

Tanju Özcan’ın bu hareketi Türkiye’nin dört bir yanından tepkilere neden oldu. Kur’an-ı Kerim öperek göreve başlamasına karşın CHP zihniyetini ilk icraatı ile gösteren Özcan’a bir tepki de AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’ten geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Atabek, Bolu Belediye Başkanını öptüğü Kuran’ı okumaya davet etti ve müslümanın müslümanı koruması gerektiği ile ilgili ayet paylaştı.

Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde;

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER