banner28

SÜRECİN EN DİKKAT ÇEKİCİ İSMİ MUHAMMET AZAP!

AK Parti’de temayül yoklaması öncesi aday adayları tüm ilçeleri karış karış gezdi. Cumartesi günü yapılan temayül yoklamasında ilk sıralamaları belli olurken Sakarya’nın en genç aday adayı Muhammet Azap en fazla dikkat çeken isim oldu.

SÜRECİN EN DİKKAT ÇEKİCİ İSMİ MUHAMMET AZAP!
banner3

 


 

AK Parti 24 Haziran seçimleri için aday belirleme çalışmalarını hızla sürdürüyor. 79 ismin aday adayı olduğu Sakarya’da Reis’in çağrısına cevap veren MTTB il başkan yardımcısı Muhammet Azap partiye başvurarak aday adayı oldu. Temayüle kadar geçen sürede yanındaki arkadaşları ile birlikte yürüttüğü kampanyada en dikkat çekici isim olan Azap, temayül sonuçlarına göre de gençlerin en fazla oy verdiği isim olduğu ortaya çıktı.

 

Milli Türk Talebe Birliği Sakarya il başkan yardımcısı olan Muhammet Azap kampanya sürecine dair MedyaRota’ya yaptığı değerlendirmede “Benim olmadığım yerde kimse yoktur!” duygusuna sahip bir dava ahlakını parıldatan bir gençlik hareketi içerisinden geliyorum. Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımızın biz gençlere çağrısı var. Aktif siyasette olun çağrısı bu. Seçilme yaşının 18’e indirilmesi biz gençlere olan güveni gösteriyor. Buradan hareketle aday adaylığı başvuru sürecinde görevli bulunduğum MTTB’deki arkadaşlarımızla yaptığımız istişare sonucu bu yola çıktık. Bir duruş göstermek adına aday adayı olduk. Bir anlamda Reisin çağrısı karşısında,“Kim var?” sorusuna, sağına ve soluna bakınmadan, fert fert “Ben Varım!” demekti bu.“ dedi.

 

Aday adaylığı sonrasında temayüle kadar geçen sürede çok iyi geri dönüşler aldıklarını ifade eden Aday adayı Muhammet Azap “Gittiğimiz her ilçe de elini sıktığımız herkese kadar oldukça iyi sonuçlar aldık. En genç aday adayı olmamız hasebi ile bize daha farklı bir ilgi oldu. Tebrik edenler, takdir edenler …  Tabi ki bu sevindirici. Kendi adıma, teşkilatım adına oldukça gurur verici. Diğer aday adayı abi ve ablalarımızdan da övgü aldım. Destek gördüm. Herkesten Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Temayül sonuçları ile ilgili de konuşan Azap “Teşkilat ziyaretlerimiz esnasında kendimizi tanıtarak destek istedik. Özellikle gençlik teşkilatlarımız bize özel önem verdi. Gençliğe verilen önemin farkında bir nesil var AK Parti içinde. Bu teşkilatların mensupları da temayül yoklamasında farkını göstererek oyları ile bizleri destekledi. Oy veren vermeyen herkese çok teşekkür ederim. HEP BİRLİKTE YENİ HEDEFLERE!” şeklinde sözlerini bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER