banner28

SÖZ DE KARAR DA MİLLETİN!

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, mecliste oylanarak referandum sürecine giren yeni anayasa ile ilgili açıklama yaptı.

SÖZ DE KARAR DA MİLLETİN!
banner3

Üstün açıklamasında meclisin görevini yapak, 'şimdi sıra millette' ifadeleri dikkatleri çekti.

İşte o açıklama;

 

“Şimdi Söz de Karar da Milletin

Bugün sabaha karşı uzun ve yorucu bir mesainin sonucunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Anaysa Değişiklik Teklifi 339 oyla kabul edildi. Böylece sürecin önündeki en büyük engel kalkmış oldu, bizler milletimizin önündeki engeli kaldırarak görevimizi yerine getirdik. Şimdi, söz de karar da aziz milletimizindir.

Milli İrade

Bundan sonra Meclis Başkanlığı, Anayasa Değişiklik Teklifini Sayın Cumhurbaşkanımızın onayına sunacak. Burada on beş günlük onay süresi mevcut. Sayın Cumhurbaşkanımızca teklif onaylandıktan sonra, YSK tarafından en geç altmış gün içerisinde referandum yapılacak. Tahminim odur ki, Nisan ayının ilk haftalarında referandum günü belirlenecek. Referandumda milletimiz hür iradesiyle sandıkta tercihini yapacaktır. Milletimizin tercihi ‘milli iradeyi’ oluşturacaktır. Bundan sonra milli irade karşısında hiç kimsenin söz söyleme hakkı olmayacaktır. Çıkan sonuca herkes, ‘amasız’, ‘fakatsız’ saygı duyacaktır. İşte TBMM ve Milletvekilleri bu milli iradenin oluşumundaki engelleri kaldırarak, tarihi bir görev yapmışlardır. Vatanımıza milletimize hayırlı olsun.”

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER