Sofuoğlu’ndan Çarpıcı Açıklamalar!

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, basın mensuplarıyla bir araya gelinen toplantıda Sakaryaspor’la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sofuoğlu’ndan Çarpıcı Açıklamalar!
banner3

Adapazarı’nda bir restoranda gerçekleşen toplantıya Sofuoğlu’nun yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İl Başkanı Yunus Tever, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek ve Recep Uncuoğlu katıldı.

SAYGI DUYULSA YETERDİ

Son dönemde kendisinin de dahil olduğu milletvekillerinin eleştirilmesini ‘vefasızlık’ olarak yorumlayan Kenan Sofuoğlu, BMC konuları üzerinden yapılan eleştiriler ile ilgili “Teşekküründe değilim; sadece yapılan emeklere saygı duyulsaydı bile yeterdi. Bırakın saygı duyulmayı çok ağır ithamlar, sosyal medyada küfürler, Sakaryaspor taraftarından bile ağır küfürler yedim. Sonra kendi kendime ‘bunun için mi uğraştım?’ dedim. Bunun için mi Maliye Bakanı’nın kapısını çaldım?” şeklinde konuştu.

BERAT ALBAYRAK’I ARAMAYA YÜZÜM YOK

Geçtiğimiz yıl Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Sakaryaspor meselesi için görüştüğünü belirten Milletvekili Sofuoğlu, “Sakaryaspor meselesi ile ilgili o kadar çok aradım ki Berat Albayrak’ı, daha sonrasında arayacak yüzüm kalmadı. Keşke kredimi daha işe yarayacak şeylerde kullansaydım. Ben siyaset yapmak için milletvekili olmadım. Siyasetçi olmak gibi de bir hayalim yok. Büyük konuşmak istemiyorum, bu sürede o kadar çok kırıldım ki; keşke Sakarya biraz daha farklı davransaydı bana vekil olduğumdan beri de, yapmak istediklerimle alakalı benim de çok fazla motivasyonum olsaydı. Ben hayatım boyunca yurt dışında çalıştım para kazandım, İstanbul gibi bir şehre değil de, Sakarya gibi bir şehre yatırım yaptım, evimi hayatımı buraya kurdum. Ancak milletvekili olduktan sonra gördüm ki insanlar bize nefretle kinle bakmaya başladılar. Ben buradaki vekillere üzülüyorum, onlar yıllarını verdiler, emek verdiler buna rağmen “Siz ne yaptınız?” gibi sorular yöneltiliyor. Kusura bakmayın ben fevri konuşuyor olabilirim ama gerçekten üzülüyorum.” dedi.

SİYASETİ BIRAKACAK

Siyasetle ilgisi olmadığını ve milletvekilliğini gönül işi için yaptığını belirterek, “Yani zannedilmesin ki milletvekilliği 22.000 TL için yapılıyor, bence vekillere biraz daha saygı duyulması gerekiyor. Ben de bu işin içine girmeden önce sizler gibi işler kolay hallediliyor gibi düşünmüştüm ancak işin içine girince öyle olmadığını fark ettim. Vekiller çok kırılıyor, kırılan vekillerden de büyük performanslar bekleniyor. Benim için istediğinizi yazabilirsiniz, zaten ben alıştım çok kötü gözle bakılmasına. 3 yıl sonra beni kimse bu görevde göremeyecek. İnsanların başarı için motivasyona ihtiyacı var. Tekrardan söylüyorum, bu şehri seven bir kardeşiniz olarak diğer 3 milletvekilinin de değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 11:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemalettin Duman
Cemalettin Duman - 2 hafta Önce

MenfaatÇİLER çıkarları olmayanlar hertürlü ahlaksız söylem ve davranışta bulunurlar

SIRADAKİ HABER