Sırrımız Birlik Ve Beraberliğimizdir

AK Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu Mega Radyo’da Kent Gündemi adlı program da Ersin İBİL in konuğu oldu.

Sırrımız Birlik Ve Beraberliğimizdir
banner3

 Programda yaptıkları çalışmaların başarı ile sonuçlanmasındaki sırrın “ Birlik ve beraberlik” olduğunu söyledi.

MEDYAROTA /  ÖZEL HABER

Mega Radyo 102.2 de Ersin İbil ile Kent Gündemi programına konuk olan Zehra Hatipoğlu canlı yayınlanan programda açıklamalar yaparak değerlendirmelerde bulundu.

 

İNSAN HAKKI - BİREY HAKKI ÖN PLANA ALINMALI

Zehra Hatipoğlu “ Erkek hakkı olmadığı gibi kadın hakkı da olamaz. İnsan hakkı, birey hakkı vardır. Amacımız Türkiye'de bu anlayışı tesis etmek” dedi.

Bir çok konuda değerlendirmelerin yapıldığı programda birbirinden ilginç açıklamalar yapan Hatipoğlu Programcı Ersin İBİL in Kanun ile Kadınlara tanınan Hakların Pozitif bir ayrımcılık olarak değerlendirilmesini nasıl yorumluyorsunuz şeklinde sorduğu soruya verdiği cevapta; “Kadın insandır. Tüm hakları da insan hakları çerçevesin de değerlendirilmelidir. Yasalar ile verilen haklar Temel hak ve Özgürlükler kapsamında değerlendirilmelidir.  Ve tabi ki Kadın pozitif ayrımcılık yapılarak korunmamalı ve aslında Böyle bir gereklilik olmamalıydı. Doğal bir süreç olmalıydı. Erkek Hakları gibi bir şeyi konuşmak nasıl doğal değilse kadınların durumu da öyle olmalıydı. Ama maalesef ki kadınlara yapılan negatif ayrımcılığı ortadan kaldırmak ve de durumu tolere edebilmek için böyle bir uygulama kanunlaştırılmıştır. Bundan sonra bu konu Gelişen Ülkemizde inanıyorum ki Yasal Düzenlemelere gerek duyulmayacak bir konuma gelecek ve sadece İnsan olmanın gerektirdiği Temel Hak ve Özgürlükler çerçevesinde değerlendirilecektir “ dedi.

 

AYŞENUR İSLAM BİZİM İÇİN GURURDUR

Ersin İbil ile Kent Gündemi programında Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam ın bakan olması konusuna da değinen AK Parti Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ‘’Sakarya’lı bir bakanımız olması elbette ki avantaj. Ayşenur İslam hanımefendinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olması tabi ki sadece şehrimiz için değil Ülkemiz için de bir avantajdır. Ayrıca Ayşenur İslam Hanımefendinin bakan olması ise bizim için Gururdur.” dedi.

 

BAŞARIMIZI ARKADAŞLARIMIZA BORÇLUYUZ

Mega Radyo’da canlı yayın da Kent Gündemi adlı programa konuk olan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu , AK Parti’nin başarısındaki Kadınların öneminin sorulduğu bir soruya ise : "Yaptığımız tüm çalışmalarımız dava inancımızın gereği. Allah'ın rızasını kazanmaya gayret ediyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımız bu bilinç ve şuur ile hareket ediyorlar. Bu da başarıyı getiriyor. Allah a hamd olsun ki , ‘hadi’ dediğimde yürüyen, çocuğu ve eşinden bile feragat edebilen ekip arkadaşlarımız var. Ve Başarıyı bu arkadaşlarımıza borçluyuz. " şeklinde cevap verdi.

Kadının siyasetteki yeri ve duruşu ile ilgili yaptığı açıklama da “Bayan demek detaycılık demektir. Kadın demek İnce noktaları iyi görmek demektir. Bizlerde yaptığımız çalışmalarda kadına özgü detaycılığı kullanarak başarının ayrıntılarda gizli olduğu gerçeği ile hareket ediyoruz. En ince bir nüansı bile gözden kaçırmayarak, ciddiyet ve titizlik ile çalışıyoruz” dedi.

 

75 Yaşındaki Teyzenin Açılım Bilinci

Seçim çalışmalarında karşılaştığı bir çok olay olduğunu, bunlardan en çok da halkın bilinç düzeyinde gözle görülen artışı değerlendiren Hatipoğlu, “Artık halkımıza bizler değil halkımız bize gerçekleri anlatıyor. Tüm ilçeleri köyleri gezdik. En ücra yerlerde yaşayan kadınlarımız bile yaşanan her şeyi en ince ayrıntısına kadar görüyor ve bilgi sahibiler.” dedi

Seçim çalışmalarında gittikleri programlarda yapılan hizmetleri anlatmaya başladıklarında halkın “Bir dakika, Biz zaten bunları biliyoruz. Gördüğümüz hizmeti hissedip yaşıyoruz. Eğitimde sağlıkta, çocuğuna bakan insanın maaş aldığını hepimiz görüyoruz. Bize bunları anlatmayın. “ dediğinin altını çizen Hatipoğlu Toplumun algısının çok iyi seviyede olduğunu söyledi.

Ferizli de yaşadığı bir olayı da anlatan Hatipoğlu “ Ferizli de 75 yaşında bir teyze bizi karşıladığında bize direk Başbakanımızı sordu. Bize onu getirin dedi. ‘Neden onu getirelim sana teyze’ diye sorduğumuzda ise. ‘Onu bir bulursam sarılıp öpeceğim’ dedi. Şaşırdım ve ‘Neden öpeceksin Başbakanı’ dediğimde ise aldığım cevap Toplumun bilinç düzeyinin ne kadar arttığının göstergesi oldu. Başbakanı öpeceğim diyen teyzenin sebep olarak söylediği cümle “O Başbakan KAN’ı durdurdu” dedi. 75 yaşındaki bir teyze bile artık gerçekleri net bir şekilde görüyor” şeklinde devam etti.

DAHA FAZLA NE YAPABİLİRDİK ?

Çalışmalarında Allah rızasını öne aldıklarını, Bir inanç uğruna bir dava aşkı ile çalıştıklarını ve daha fazla özgür olmak için tüm bu çalışmalarının içinde olduklarını söyleyen AK Parti Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu başarıya rağmen birimi ve kendisi ile ilgili bir özeleştiri yaparak “Seçimlerden sonra çalışmalarınızı durdurmadık. Organize bir şekilde aynen çalışmalara devam ediyoruz. Seçim sonuçları açıklandığında değerlendirme yaparken zaman zaman kendime sordum ‘daha fazla ne yapabilirdim de  daha fazla oy alabilirdik’ diye. Yapamadığımız ne var diye düşündük. Çünkü AK Parti hükümetinin aldığı her bir oy bizlere halkımıza daha fazla özgürlükler rahatlıklar sağladı ve daha da sağlayacağına inanıyoruz. Bu bilinç ile düşündüğümüzde, evet bir oy daha fazla nasıl alabilirdik diye kendimize soruyoruz.” dedi.

 

FEDAKAR EŞLER, ANLAYIŞLI ANNE BABALAR

Programın sonunda ise Kadınlar olarak yaptıkları çalışma da teşkilat çalışanlarının yakınları olan  anne baba, eşler ve de çocukların desteğinin önemine değinen Hatipoğlu sözlerini “Eşlerimiz bizlere çok destek oldu. Başta Eşim Ali bey ve onun nezdinde tüm arkadaşlarımızın eşlerine, çocuklarına, anne babalarına, çocuklarına ve de dostlarına çok teşekkür ediyorum. Onların fedakarlıkları da bizlere güç verdi. Çoğu zaman evde yemek dahi bulamadılar ama seslerini çıkarmadılar. Bizlere her zaman destek oldular. Allah onlardan razı olsun” şeklinde bitirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2014, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER