Sapanca Ak Kadınlardan Engellilere Anlamlı Gün

Ak Parti Sapanca Kadın Kolları Başkanlığı, Sapanca İlçesi’nde kurulu bulunan ve uzun zamandır engellilerin sorunlarını çözmeleriyle iyi bir çizgi yakalayan Sapanca Engelliler Derneği’ne, engellilerin aileleriyle birlikte katıldığı özel bir program gerçekleştirdi. Sapanca Belediyesi Merkez Düğün Salonu’nda düzenlenen programda katılımcılara yemek ikram edildi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelliler Halkoyunları ekibi tarafından çok anlamlı bir gösteri sunuldu.

Sapanca Ak Kadınlardan Engellilere Anlamlı Gün
banner3

Engelliler Günü Programı’na Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer ve eşi Nurten Yılmazer, Ak Parti Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Bostancı, Ak Parti Sapanca Kadın Kolları Başkanı Hatice Şahinoğlu ve ekibi, Sapanca Engelliler Derneği Başkanı Cemil Ertuğ ve dernek üyeleri, Sapanca Muhtarlar Derneği Başkanı Tolunay Kösemenve aileler katıldılar.

Ak Parti Sapanca Kadın Kolları Başkanlığı Engelliler Günü Özel Programı’nda Kaymakam Yıldırım, Başkan Yılmazer, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Şahinoğlu ve Dernek Başkanı Ertuğ yaptıkları konuşmalarda, engelli bireylere fırsat verildiğini çok şeyler yapabileceklerini ve toplumda engeli nedeniyle pasif durumda olmaktan kurtulacaklarını belirtilerek, Kaymakamlık, Belediye ve Ak Parti Kadın Kolları’nın çalışmalarından söz ettiler.Özellikle Başkan Yılmazer yaptığı konuşmada, Sapanca’daki bütün engellilerin en küçük sorunlarında bile belediyeye müracaat edebileceklerini, engellilerin hiç birinin hiçbir konuda çaresizliğe kapılmamalarını sağlamanın bir insanlık borcu olduğunu belirtti. Günün son etkinliğinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelliler Halkoyunları Topluluğu’nun gösterisi izlenmeye değerdi ve çok sayıda katılımcıya duygusal anlar yaşattı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER