Sakarya’da Son Mazbata da Verildi! Kefli Resmen Başkan

Yerel seçimlerde itirazdan dolayı mazbatasını alamayan Kaynarca Belediye Başkan Adayı Murat Kefli ile ilgili süreç bugün sona erdi. Kefli, ilçe seçim kurulundan mazbatasını alarak Kaynarca’nın yeni belediye başkanı oldu. Böylelikle Sakarya’da seçim tamamen sona ermiş oldu.

Sakarya’da Son Mazbata da Verildi! Kefli Resmen Başkan
banner3


31 Mart Yerel Seçimleri Sakarya’da resmen sona erdi. Bugüne kadar seçilen 16 belediyenin başkanı mazbatasını alırken AK Parti Kaynarca Belediye Başkan Adayı Murat Kefli, Saadet Partisi’nin itirazları dolayısıyla süreci bekliyordu. Süreç bugün sona erdi ve ilçe seçim kurulunca Murat Kefli’nin mazbatası verildi. Belediye başkanlığı mazbatasını alan Murat Kefli bugün itibariyle Kaynarca’nın yeni Belediye Başkanı oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kefli, “Sevgili hemşehrilerim, Çok önemli bir demokrasi sınavını güven ve huzur içinde tamamlamış bulunuyoruz. Ulaştığımız sonuçtan dolayı duyduğumuz coşku ve heyecanla tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bundan sonra aldığımız bayrağı daha ilerilere taşımak benim görevim olacaktır. Cenab-ı Allah emanetinizi layıkıyla sahiplenmeyi ve bu görevi layıkıyla yapmayı bize nasip etsin. Bu seçimin kaybedeni yoktur. Kaynarca kazanmıştır. Bize oy vermeyen, hatta karşı çıkan vatandaşlarımız da kazanmıştır. Çünkü sorunları çözülmüş güzel bir ilçede yaşamaya olan ihtiyaç herkes içindir. Belediyemiz bütünüyle herkesin, her kesimin, Kaynarca'nın Belediyesi olacaktır. Cumhur İttifakının kazanması tüm halkımızın kazanmasıdır. Bu başarının kazanılmasında emekleriyle, zamanlarıyla, gönülleriyle destek veren saygıdeğer halkımıza; yönetimiyle, üyeleriyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla, mahalle ve köy temsilcileriyle, gönüllüleriyle çalışan AK Parti teşkilatına; Milletvekillerimize; her aşamada duruşlarıyla bize yol gösteren değerli basın mensubu arkadaşlarımıza; Sivil Toplum Kuruluşlarının değerli temsilcilerine; Kaynarca MHP teşkilatına, muhtarlarımıza; bürokratlarımıza; büyük bir coşkuyla bizi yalnız bırakmayan gönüldaşlarımıza ve huzurlu ve güvenli bir seçim süreci yaşamamızda emeği geçen güvenlik mensubu kardeşlerimize en kalbi duygularla sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum” diyerek sözlerine devam eden Kefli, “Seçimin huzur içinde tamamlanmasında katkısı olan, seçim süreci boyunca gerilimi artırmaktan uzak duran ve samimi bir kampanya yürüten diğer başkan adaylarına teşekkür ediyorum. Seçim süreci boyunca maksadı aşan, yanlış anlaşılmaya müsait ifadelerden kaçınmaya çalıştık. Her şeye rağmen kırdığımız, üzdüğümüz ve propaganda çalışmaları sırasında zaman zaman rahatsızlık verdiğimiz vatandaşlarımızdan helallik diliyorum. Görevi değerli başkanımız Sayın Zeynur Özel'den devraldık. Artık ileriye bakma zamanı gelmiştir. Kaynarca'mız için, bütün vatandaşlarımız için ilçemizin kalkınmasına katkı sunacak herkesle işbirliği ve kardeşlik duyguları içinde samimiyetle çalışmak, çabalamak ve daha fazlasını başarmak zorundayız. Bütün vatandaşlarımızı bir kez daha sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Bu seçimin ülkemiz ve ilçemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Belediye Meclis Üyeliğine seçilen arkadaşlarımız da mazbatalarını aldılar, tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Şimdi halkımızın beklediği hizmetleri bir an önce ulaştırma zamanı. Seçim öncesinde de söylediğim gibi bize oy versin ya da vermesin, Bu anlamda kimseyi ötekileştirmeden, siyasi ayırım yapmadan, bütün Kaynarca  Belediye Başkanı olarak hem ilçemize, hem de vatandaşımıza hizmet sunacağız.”

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER