banner28

Sakarya’da İlk İstifa Serbes’ten!

Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki isimlerin istifasının Sakarya’ya yansımaları başladı. İlk istifa eski Milletvekili Adayı Ender Serbes’ten geldi.

Sakarya’da İlk İstifa Serbes’ten!
banner3

AK Parti’de Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ gibi isimlerin partiden ihracı gündemdeyken bugün yapılan basın toplantısıyla bu isimler resmen istifa etti. Yeni parti kuracak olan ekibin illerde beraber hareket ettiği isimlerin de istifa süreci başlamış oldu.

Sakarya’da ilk istifa ise eski AK Parti Milletvekili Ender Serbes’ten geldi. Davutoğlu’nun Sakarya programını organize eden isimlerden biri olan Serbes, istifasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

AK Parti kuruluş ilkeleri ile herkesin ortak ihtiyaçlarına/vicdanına uzun yıllar hitap ve hizmet eden ülkemizin kalkınması yolunda büyük katkı vermiş, özverili/değerli kadroların karşılık gözetmeden büyük fedakarlıklarla yürüttüğü devrim niteliğinde siyasi bir harekettir. Üzülerek görmekteyiz ki bu hareket yıllar içinde başlangıç ilkelerinden uzaklaşmış ve özellikle de son yıllarda kollektif düşünce/ilkeli siyaset çizgisinden git gide kopmuştur. 

Bu güne kadar bizlerin önceliği AK Parti yönetiminin eksik ve yetersiz olduğu noktalarda kendine çeki düzen vererek ülkemizin ihtayaçlarına yönelik siyasi faaliyetler üretmesi oldu. Bu süreçte eski Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve beraberinde yol yürüdüğü arkadaşlarının ortaya koyduğu yapıcı ve yerinde eleştirilerine kayıtsız kalmamız mümkün değildi.  Bu yüzden Sakarya’da yol yürüdüğümüz arkadaşlarımızla 23 Ağustos’ta Sakarya programını düzenleyerek Sn Davutoğlu’nun fikirlerini kamuoyuna duyurabilmesi için bir katkı sunduk. 

Sakarya siyasetini takip eden herkes beni Milletvekilliği Adaylık süreci ve sonrasında ortaya koyduğum duruşumdan yakinen tanır. Siyaseten amacımın hiç bir zaman bozmak, yıkmak veya dağıtmak olmadığını tam aksine demokratik ve yapıcı siyasetin gelişmesine katkı sunmak olduğunu çok iyi bilir.

Bugün basın açıklamasında sayın Ahmet Davutoğlu’nunda dile getirdiği ilke ve duruş çerçevesinde, bende bundan sonraki süreçte AK Parti çatısı altında siyaset yapamayacağımdan partimden üzülerek istifa ettiğimi tüm Sakarya kamuoyuna bildirmek istiyorum.

Biz ve bizim gibi düşünen yol arkadaşlarımız ile önümüzdeki süreçte toplumun hasretini sürdüğü ve ülke menfaatlerine katkı sunacak bir çizgide siyasi yürüyüşümüze devam edeceğimizin bilinmesini isteriz.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER