Sakarya'da 17'de 17 Yapacağız

AK Parti Serdivan İlçe Başkanlığı’nın 59. Danışma Meclisi Toplantısı Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda partililerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Sakarya'da 17'de 17 Yapacağız
banner3

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Kümbet, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, AK Parti Serdivan İlçe Eski Başkanı Osman Çelik, İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve mahalle temsilcilerinin yanı sıra teşkilatın tüm kademelerinden çok sayıda partili katıldı.

Açılış konuşmasında AK Parti’nin sadece bir siyasi parti olmadığını, daha büyük bir misyonu yerine getirdiğini ifade eden AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken; “AK Parti sadece bir siyasi parti değildir. AK Parti bu necip milletin kurmuş olduğu, dünya mazlumlarının umudu, kimsesizlerin hâmisi, sessizlerin sesi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dünyanın en büyük sivil toplum hareketidir.” diye konuştu.

Asıl Olan Milletimizin Teveccühüdür

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar; ekonomik bahanelere sığınmadıklarını tersine kaynak üretmek için daha çok çalıştıklarını dile getirerek; “Bizler her zaman olduğu gibi ilk günkü heyecanla çalışıyoruz. Ekonomik bahanelere sığınmadık, sığınmıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yerelde yapmış olduğu çalışmalar ve dünyaya örnek olan belediyeciliğini, bizler de kendimize örnek alıyoruz. Kaynak yok bahanesinin arkasına sığınmak yerine kaynak nasıl üretilir, nasıl kaynak bulunur, nasıl eksikler tamamlanır, standartlar nasıl yükseltilir bunun gayreti içerisinde hareket ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Serdivan’ın her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini dile getiren Başkan Yusuf Alemdar; “Göç alan ve çok hızlı büyüyen bir ilçede, biz de tüm vatandaşlarımıza eşit ve adil davranmaya çalışıyoruz. Onların eksikliklerini ve sıkıntılarını bir an önce ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.” dedi.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ilk günkü heyecanla çalışmalara devam ettiklerini ifade ederek; “Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımızla; gençlerimizle, kadın kollarımızla ilk günkü heyecanla çalışıyoruz. Başarılı olmanın en önemli unsuru heyecandır. Bu da bizde fazlasıyla var. Sadece bizde değil toplumun her kesiminde var. Sokakta hemşehrilerimizle bir araya geldiğimizde bu heyecanı görüyoruz, yaşıyoruz. Bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor.” dedi.

 

Biz İki Değer Üzerine Siyaset Yapıyoruz

Yerel seçimler öncesi herkesin aynı duyguyu taşıdığını ifade eden Kılıç; “Bütün gözlemlerimizi söyleyeyim. Yaptığımız anketlerin sonuçlarında açıkça görülüyor ki Allah’ın izniyle 17 belediyemizin 17’sini de alacağız. Bütün belediye başkanlarımıza bütün ilçe başkanlarımıza bakıyorum eğer benim yerime burada daha güzel hizmet edecek daha fazla oy alabilecek bir büyüğüm bir kardeşim varsa inanın onu tercih edin diyor. AK Parti’de bütün makamlar gelip geçici herkes bunun farkında. Biz AK Parti’de iki değer üzerine siyaset yapıyoruz. Birincisi adalet, ikincisi emanet. Bizden hizmet isteyen, hizmet bekleyen insanlara karşı adaletli davranacağız. Bir de yapmış olduğumuz işin emanet olduğunu bileceğiz. Sonuç ne olursa olsun, ekonomik olarak ne sıkıntı yaşarsak yaşayalım, ortada bir dava var. Ortada tüm Müslümanların gözünün içerisine baktığı bir lider var. Bizler de bu lidere yardımcı olmak için onun sırtından bir gram yük almak için çalışacağız.” dedi.

Önemli Olan Tüm Belediyeleri Kazanmak

Programın kapanış konuşmasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz yaptı. Yerel seçimler ile ilgili partilileri bilgilendiren ve hedeflerinin tüm belediye başkanlıklarını kazanmak olduğunu vurgulayan Yavuz; “Teşkilatlarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Her zaman konuşuyoruz. Ancak biz konuşmadan da birbirimizi anlayabiliyoruz. Geçen il binamızda yaptığımız toplantıda başkanlarımız ortak bir görüş paylaştı. Hiçbirimizin belediye başkanı olması kendi başına çok büyük anlam ifade etmiyor, hiç önemi de yok seçilmişiz seçilmemişiz, aday gösterilmişiz gösterilmemişiz. Yeter ki Sakarya’da 17 sıfır olsun. Bizi de aday yapmasınlar ama biz gece gündüz çalışalım dediler. Bu konuşmanın ardından oturduk ve ortak bir metin imzaladık. Bu gerçekten son derece anlamlı bir hareket. Bugünlerde dava daha önemli, Cumhurbaşkanımız daha da önemli. Çünkü biz gördük ki saldırı tam o noktadan geliyor. Bunu hissettik ve tam bu noktada dedik ki hangimiz milletvekili olmuş hangimiz belediye başkanı olmuş hangimiz ilçe başkanı olmuş hiç önemli değil, yeter ki Recep Tayyip Erdoğan başımızda olsun. O zaman her oy çok önemli ve çok anlamlı. O zaman şuna kilitlenelim. İnşallah Sakarya’da 17 sıfır yapacağız ve rekor bir oyla da Serdivan’da belediye başkanımızı seçeceğiz. Serdivan’dan alınmış her bir oy büyük ustamıza verilmiş destek demek, her belediyeyi kazanmak demek, oyunları bozmak demek.” diye konuştu.

Bu Bakış Açısı Bize Çok Şey Kazandıracak

Aday adaylık süreci ile ilgili de konuşan Ali İhsan Yavuz; “Aday adaylığı süreci başladı, başlamak üzere. Belli ki belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için birçok başvuru olacak. Çok sayıda başvuru olmasının hiçbir sakıncası yok. Genel merkezin seçenek şansı artsın. Hatta şu modda olun. Ben seçenek şansını arttırmak için çıkıyorum ortaya. Ama bir başka kardeşimizi yaparlarsa daha da motive olup ben zaten motiveyim deyin tek tek. Bu bakış açısı bize çok şey kazandıracak. Bunun bereketinin olmasını istiyorsak böyle davranmak zorundayız. Çünkü o kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi Recep Tayyip Erdoğan için bu duruşu sergilemek zorundayız. Onun temposuna yakinen şahit olanlardan birisiyim Kendisini vakfetmiş, kendisini feda etmiş bunu çok net her an görüyorsunuz ve hissediyorsunuz. Hayatımızın sonuna kadar var gücümüzle çalışsak hakkını ödeyemeyiz. Hatta bizi kulağımızdan tutsa atsa biz yine çalışmaya mecburuz. Biz hangi günlerden geliyoruz siz biliyorsunuz. Serdivan’ın bugünkü halde olması mümkün müydü? Yusuf Alemdar Başkanımız ondan önce Zeki Başkanımız çok özel, çok güzel çalıştılar. Ama iktidarda AK Parti olmasaydı, Serdivan sınırları içerisinde 6 ilin bağlanmış olduğu Bölge Adliye Mahkemesi gibi bir binayı yapamazdık. Serdivan hudutları içerisinde inşa edilmiş olan diş hastanesini kuramazdık. Yine Zeki Bey, Yusuf Bey çalışırdı. Ama imkansızlıklar içinde çalışırlardı. Bizden önceki dönemin yoğun bakım ünitesine bakın şu an 100 kat artmış, nüfus 100 kat artmış mı? Ambulans sayısına bakın aynı oranlarda artmış. Yatak sayısına bakın. Hangi hastane vardı ki bizden önce, yoktu. Ha yetmiyor dahasını yapacağız, yapıyoruz. Doğum hastanesini yapıyoruz, kabası yapıldı. İnşallah önümüzdeki ay içerisinde yeni bir ihale yapılarak diğer kısımlar da tamamlanacak.” diye devam etti.

İnsanlık Özgüven Kazandı

Bütün bu hizmetlerin sadece belediyelerle yapılmasının mümkün olamayacağını belirten Ali İhsan Yavuz, “Belediyelerin kaynaklarının da bu kadar geniş olması mümkün değildi. Serdivan’da asfalt atılmamış tek bir köy tek bir mahalle yok. Sıcak asfalt hiç kolay bir şey değil. Yazlık taraflarına bakıyoruz orada yeni bir şehir inşa edildi neredeyse. Türkiye’nin ekonomik durumu iyi olmasaydı buralarda olur muyduk biz? AK Parti’yle ve Recep Tayyip Erdoğan ile Serdivan kendine geldi ve bu kadar güzelleşti. AK Parti’yle ve Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye kendine geldi, bu kadar gelişti ve bu kadar güzelleşti. AK Parti’yle ve Recep Tayyip Erdoğan ile ümmet kendine geldi, bu kadar net. AK Parti’yle ve Recep Tayyip Erdoğan ile insanlık biraz daha özgüven kazanmaya başladı.” dedi.

Program sonunda protokol üyeleri ve partililer AK Parti Serdivan İlçe Başkanlığı’nın ikram ettiği aşurelerden tattı.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER