Rıdvan Duran 'Şehrimizin Sorunları ile Mücadele Edeceğiz!'

Rıdvan Duran, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı'ndan istifa edip Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığına başvurdu.

Rıdvan Duran 'Şehrimizin Sorunları ile Mücadele Edeceğiz!'
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi’nde aldığı üst düzey görevlerden sonra Anadolu Ajansı İnsan Kaynakları direktörlüğüne atanan, sonrasında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başlayan Rıdvan Duran Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için başvurusunu bugün AK Parti İl Binası'nda yaptı.

 

Duran, ''Ak partinin kuruluşundan bugüne birçok kez seçimlerde bulundum. Bugünde önümüzdeki Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Büyükşehir Başkanı aday adaylığına müracaat için buradayım” dedi. Sözlerine devam eden Duran,“1994 yılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde başlattığı o ruhla belediyecilik anlayışını Sakarya da da devam ettirelim istiyoruz. Bu amaç için buradayız. 2023 ve 2071 vizyonunun belediyecilikle birleşerek şehrimize daha iyi hizmetler, yatırımlar gelmesi için çalışıp, mücadele edeceğiz. Ben bu şehrin çocuğuyum, bu şehri tanıyorum. Bu şehrin sorunlarını da çok iyi biliyorum. Bu şehrin insanlarıyla kucaklaştım. Şehrimizin sorunlarıyla hep birlikte mücadele edeceğiz. Sakarya kültürel yapısı, sanayisi, tarımı ve kozmopolit yapısıyla zengin bir şehir. Aynı zamanda İstanbul ve Ankara’nın ortasında önemli bir konumda. Bu avantajlı durumları fırsata dönüştürerek, şehrimizi çevre büyükşehirlerden öne çıkan bir şehir yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Rıdvan Duran, bu seçim sürecinin hepimiz için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerini noktaladı.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER