Puna Ortaköy'de Gelenek Sürüyor

Hendek'e bağlı Puna Ortaköy Mahallesi'nde bulunan Şeyh Halil Türbesi'nde geleneksel Kur'an Tilaveti gerçekleşti ve ardından katılanlara ikramlarda bulunuldu

Puna Ortaköy'de Gelenek Sürüyor
banner3

Puna Ortaköy Muhtarlığının öncülüğünde mahalle halkının destekleriyle gerçekleşen geleneksel etkinlikte, Hendek ve Akyazı çevresinin önemli din alimlerinden kabul edilen Şeyh Halil dualarla anıldı.

ORTAKÖY'E VEKİLLİ ÇIKARMA YAPTI

Etkinliğe; Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Sedat Aydın, MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, MHP Belediye Meclis üyeleri, AK Parti Hendek İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an Tilaveti ve dualar sonrası önce, Şeyh Halil'in özgeçmişi aktarılırken, daha sonra katılanlara yemek ikram edildi.

YAŞAMINI İSLAM'A ADAMIŞ BİRİYDİ

Şeyh Mehmet'in 3. oğlu olarak Hicri takvime göre 1327 yılında Hendek'te dünyaya gelen ve yaşamını İslam'a adayan Şeyh Halil'in 1396'da vefatı sonrası Puna Ortaköy'deki türbesine defnedildiği, anma etkinliklerinin de uzun yıllardır aksatılmadan devam ettiği bildirildi.

"GELECEK KUŞAKLARA TAŞIYORUZ"

Mahalle Muhtarı İsmet Topal, başta MHP Milletvekili Bülbül ve Kaymakam Orhan olmak üzere katılan herkese teşekkür ederek "Dedelerimizden, babalarımızdan gördüğümüz bu geleneği devam ettiriyoruz ve bizden sonraki kuşaklara taşıyoruz. Burada birlik var, kardeşlik var, dayanışma var, sevgi ve saygı var" şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER