Özkoç Silifke'de Kongre Başkanıydı

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “Birilerinin iktidar hırsı için bu ülkede her gün çocuklarımız ölüyor. Kanı durdurmak için, barış ve refah için tüm yurtseverleri CHP çatısı altında birleşmeye, mücadele etmeye çağırıyoruz” dedi.

Özkoç Silifke'de Kongre Başkanıydı
banner3

Özkoç, Mersin'in Silifke ilçesi Kültür Merkezi’nde dün gerçekleştirilen CHP Silifke İlçe Kongresi’ne katıldı.

Özkoç’un divan başkanlığını üstlendiğini kongrede, mevcut başkan Bünyamin Uçar, aynı göreve tekrar seçildi.

Seçimlerin ardından Özkoç, yönetimi tebrik etti, başarılar diledi.

 

İKTİDAR HIRSI İÇİN ÇOCUKLARIMIZ ÖLÜYOR

Engin Özkoç buradaki konuşmasında, 7 Haziran seçimleri sonrasında oluşan siyasi tabloyu ve bugün gelinen noktayı değerlendirdi.

7 Haziran’da halkın tek parti iktidarına ve başkanlık sistemine “hayır” dediğini, siyasi partilere uzlaşı mesajı verdiğini anlatan Özkoç, şöyle konuştu:

“Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızdan bu emri aldık ve önce MHP, sonra AKP ile tüm koalisyon seçeneklerini masaya yatırdık. Hiçbir makamı, mevkiyi tartışma konusu yapmadık, bütün siyasi riskleri göze alarak, sadece ülkemizin çıkarlarını düşündük.

Bu dönemde hep birlikte, kimin ilk günden ipleri kopardığını, kimin günlerce hem bizi hem de ülkeyi oyalayarak, kanlı bir oyun sahneye koyduğunu gördük.

Birilerinin iktidar hırsı için bu ülkede her gün çocuklarımız ölüyor.

Kanı durdurmak için, barış ve refah için tüm yurtseverler, CHP çatısı altında birleşmeli. Birlikte mücadele etmeliyiz. Süreci başlatan, düğmeye basan elin sahibi, bugün hiç sakınmadan ‘400 vekil olsaydı, bunlar yaşanmazdı’ diyebiliyor. Bu aymazlığa, utanmazlığa, vicdansızlığa birlikte son vereceğiz. Cevabı, sandıkta alacaklar.”

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 07:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER