banner28

ÖZKOÇ: 'PARTİ SEÇMİYORUZ, GELECEĞİMİZİ OYLUYORUZ'

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç,  “Bu işin sağcısı, solcusu yok. Partileri, liderleri, teşkilatları tartışmıyoruz. Önümüzde bir anayasa değişikliği var. Ya yetkiler tek elde toplanacak ya da milletin egemenliği devam edecek. Ülkemizin geleceği  için bu iki seçenek arasında tercihimizi yapacağız” dedi.

ÖZKOÇ: 'PARTİ SEÇMİYORUZ, GELECEĞİMİZİ OYLUYORUZ'
banner3

Özkoç, Sakarya’daki çalışmalarının yanı sıra Genel Başkan Başdanışmanlığı görevi nedeniyle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun farklı illerdeki referandum çalışmalarına da katkı sağlıyor. Bugün Burdur’da Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile birlikte çalışma yürüten Özkoç, referandum sürecini ve sahadaki gözlemlerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

 

“HİÇ ŞÜPHEM YOK; SANDIKTAN HAYIR ÇIKACAK”

 

Engin Özkoç yaptığı açıklamada, “Ben kesinlikle hayır çıkacağına inanıyorum. İnsanlarımızla, köyde, kahvede, sokakta konuşuyoruz. Toplumun çok değişik kesimlerinden vatandaşlarımızla biraraya geliyoruz. Ülkemiz için kaygılarımız ortak, umudumuz ortak. Hiç şüphem yok; 16 Nisan’da sandıktan hayır çıkacak” dedi.

 

“BU İŞİN SAĞCISI, SOLCUSU YOK”

 

Özkoç, şöyle devam etti:

“Bu işin sağcısı, solcusu yok. Muhafazakarı, ülkücüsü, liberali, mütedeyyini yok. Bir siyasi parti tercihi yapmıyoruz. Liderleri, teşkilatları, parti programlarını tartışmıyoruz. Önümüzde bir anayasa değişikliği teklifi var. Ya yetkiler tek elde toplanacak ya da milletin egemenliği devam edecek. Ülkemizin geleceği  için bu iki seçenek arasında tercihimizi yapacağız.

Hayırcılar için, bizim için yalancı diyorlar, terörist diyorlar, konuyu bir lider tartışmasına sürüklemek istiyorlar. Bakın, devletin tüm imkanları ellerinde, sonuna kadar da kullanıyorlar; aile üyeleri, kabine üyeleri, tüm lider takımı hepsi sahadalar. 2 aydır dolaşıyorlar, her gün canlı yayındalar, gazetelerin tamamındalar, ancak neden Evet oyu istediklerine dair, metne dayanan tek bir cümle söyleyemiyorlar.

 

“ÜLKEMİZİ, BİLİNMEZE SÜRÜKLEMEYELİM”

 

Biz ise halkımıza şunu söylüyoruz; bu siyaset değil, bir memleket meselesi. 18 maddenin 18’ini de teker teker anlatıyoruz. Getirilmek istenen değişiklik ortada; tek adam rejimi. Buna ya Evet diyeceğiz ya da Hayır deyip demokrasimizi güçlendirmeye çalışacağız.

Hayır dediğimiz zaman Cumhurbaşkanı, Başbakan, hükümet, Meclis herşey yerinde duracak, demokratik mekanizmaları güçlendirerek, 94 yıldır deneyimlediğimiz Parlamenter sistemi devam ettireceğiz.

Sandıktan evet çıkması halinde ise bunca terör, ekonomi, dış politika sorunumuzun içinde ülkeyi bir bilinmeze sokacağız. Denetimi, freni , ortak aklı olmayan bir yola sürükleyeceğiz.

Ben, halkımızın demokrasi kültürüne, sağduyusuna ve vicdanına tüm kalbimle güveniyorum; Sandıktan hepimiz için, ülkemiz için, çocuklarımızın yarınları için Hayır’lı sonuçlar çıkacak“

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER