ÖZKOÇ İSYAN ETTİ: 'HEDEF ATATÜRK DEĞİL, CUMHURİYETİMİZ, BİRLİĞİMİZ VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZDÜR'

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, Sakarya Kent Meydanı’ndaki Atatürk heykeline yönelik saldırıyı kınadı: “Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur, önderidir. Heykeline ve şahsına yönelik yapılan saldırıların tek hedefi; Cumhuriyetimizdir, milletimizin birliği ve bütünlüğüdür” dedi.

ÖZKOÇ İSYAN ETTİ: 'HEDEF ATATÜRK DEĞİL, CUMHURİYETİMİZ, BİRLİĞİMİZ VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZDÜR'
banner3

Hükümetin tutumunu eleştiren Özkoç, “Pervasız ve çirkin saldırıları mümkün kılacak siyasetten vazgeçin” çağrısı yaptı.

Engin Özkoç açıklamasında, en son bugün Sakarya’da gerçekleştirilen Atatürk heykeline yönelik saldırıların, münferit bir olaymış, meczup işiymiş gibi yansıtılmaya çalışılmasına tepki göstererek, saldırıların açık bir hedefle gerçekleştirildiğini vurguladı.

“SALDIRILARI MÜMKÜN KILACAK SİYASETTEN VAZGEÇİN”

Özkoç, şöyle konuştu:

“Millet olarak sürekli bir gerilim altındayız. İnsanlarımız, aynı ülke içinde, aynı topraklarda birbirine düşman hale getirilmek isteniyor. Ortak değerlerimiz sürekli tehdit altında ve zorlanıyor.

Peki bu gerilimden, korkudan, tepkiden kim besleniyor? Kim bu kutuplaşma üzerinden siyaset üretiyor? Kim, halkın geriliminden medet umuyor?  

Buna bir son verilmeli. Bakın bayram kutlamak istiyoruz, milli bayramımız, kurtuluş mücadelemizin başlangıcı,… izin verilmiyor. Milli önderimiz, en bayağı sözlerle, küfürlerle aşağılanıyor, halk ses çıkarmasa, kimseden tepki gelmiyor. Cumhuriyetin temeli olan bütün değerler, semboller, ifadeler, en bayağı şekilde yıpratılmaya çalışılıyor.

Yeter artık. Hepimiz bu oyunu görüyoruz.  Ülkemizin huzura, insanlarımızın birliğe, bütünlüğe, kardeşliğe ihtiyacı var. Bir an önce gidişata son verin; pervasız ve çirkin saldırıları mümkün kılacak siyasetten vazgeçin.” 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER