banner28

Özkoç:'İnsanımız Tedirgin; Ortadoğu İnsanı Olmak İstemiyoruz.'

Sakarya CHP milletvekili adayları ve il yönetimi, dün de yine birlikte Erenler ilçesinde çalışma yaptı.

Özkoç:'İnsanımız Tedirgin; Ortadoğu İnsanı Olmak İstemiyoruz.'
banner3

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “İnsanımız tedirgin; Ortadoğu ülkesi olmak istemiyoruz. Bize biçilen bu rolü kabul etmiyoruz. Bu sürüklenişten ‘önce Türkiye’ diyerek çıkacağız. Tek yol bu; Cumhuriyetimizi koruyacak,  hiçbir ayrım gözetmeden insanımıza, vatanımıza, toprağımıza sahip çıkacağız” dedi.

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, Erenler İlçe Başkanı Mustafa Çınal, parti yöneticileri ve 7 milletvekili adayı Engin Özkoç, Hüseyin Avni Şahin, Erdoğan Isır, Ayhan Bal, Elif Başer, Ayşe Kılıç  ve  İlker Yılmaz, önce yeni Erenler ilçe binasının açılışını gerçekleştirdi. CHP’liler daha sonra gruplar halinde 21 köyü ziyaret etti.

“ORTADOĞU ÜLKESİ OLMAK İSTEMİYORUZ”

Engin Özkoç da bu kapsamda İl Başkanı Ayça Taşkent ve bazı parti yöneticileriyle beraber Büyük Esence, Küçük Esence, Sarıca ve Hasanbey köylerine gitti.

Köylerde halkla sohbet eden, parti politikaları hakkında bilgi veren Özkoç, vatandaşların ülkenin gidişatıyla ilgili kaygılarını dile getirmesi üzerine şunları söyledi:

“Gittiğimiz her yerde aynı şeyi görüyorum;  insanımız tedirgin. Ortadoğu ülkesi olmak istemiyoruz. Bize biçilen bu rolü kabul etmiyoruz.

Nedir Ortadoğu ülkesi olmak? Farklı dinleri, inançları, etnik kökenleri, yaşam biçimlerini düşman algılamak. Patlayan bombalara, parçalanan bedenlere, acılara, sürgünlere alışmak ve bunların hiçbiri için hesap sormamak! Hayır biz böyle bir ülke olmayacağız. Bizi bu bataklığa sürmek isteyen, kendi çıkarları için kirli güçlerle işbirliği yapanlara izin vermeyeceğiz.

SURİYE ÖRNEĞİ, ÖNÜMÜZDE…

Bakın, bize nefret tohumları serpiyorlar. Bu oyuna gelmeyelim. Birbirimizden nefret etmemiz, yalnız düşmanlarımızın işine yarıyor.

Suriye örneği önümüzde…İnsanlar ellerinde çocukları, yanları eşleri, kendilerine vatan aramak için yola düştüler. Artık onların bir vatanı yok. Bir gün bunun bizim başımıza gelebilme ihtimali, insanımızı ürkütüyor. Korkuyu en çok büyüten de Başbakanın üstüste gelen trajik açıklamaları; ‘canlı bombayı biliyoruz, kendini patlatmadan müdahale edemiyoruz’ diyor. 97 kişi ölmüş, ‘güvenlik zaafiyeti yoktur’ diyor, günler geçiyor sözlerini toparlamaya uğraşıyorlar. Ellerinde canlı bomba listesi var, aileler feryat ediyor ‘çocuklarımızı hapse atın kötü işler yapacaklar’ diye, ifadeleri alınıp serbest bırakıldığı ortaya çıkıyor.

“BOMBALAR, CUMHURİYETİMİZE ATILMIŞ BOMBALARDIR”

İnsanlarımızda, ‘başkentin göbeğinde böyle elini kolunu sallayarak bomba patlatılıyorsa, bizim başımıza buralarda ne gelmez’ duygusu var. Evinden çıkmak istemiyor kimse, kendini güvende hissetmiyor.

Herkes, sürüklendiğimiz yeri görüyor.

Bakın, Türkiye, üzerinde oynanan Ortadoğu oyununu Cumhuriyet’le yendi. Cumhuriyetin temel değerleri olan laiklik ve parlamenter demokrasi, güçler ayrılığı bizi Ortadoğu bataklığının kıyısında tutmayı başardı. Bu patlayan bombalar, Cumhuriyetimize atılmış bombalardır. Cumhuriyetimizi koruyacağız. “Önce Türkiye” diyeceğiz. Tek yol bu; hiçbir ayrım yapmadan, insanımıza, vatanımıza, toprağımıza sahip çıkacağız. Üzerimizde oynanan oyunu, birlikte bozacağız.”

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER