banner28

ÖZKOÇ: 'BEN MİYİM BU ÜLKE İÇİN TERÖRİST!'

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, anayasa değişiklik teklifine “hayır” oyu kullanacakların, terörle yanyana gösterilmeye çalışılmasına tepki verdi; “Ben, 16 Nisan’da hayır oyu kullanacağım. Ben miyim bu ülke için terörist! Siyasetin en tepesinden en alt birimindeki insanına kadar herkesin kurduğu cümleye, toplumun dengelerine dikkat etmesi gerekir.”

ÖZKOÇ: 'BEN MİYİM BU ÜLKE İÇİN TERÖRİST!'
banner3

Engin Özkoç, referandum süreciyle ilgili çalışmalarını, farklı illerde de sürdürüyor. Genel Merkez görevlendirmesiyle Denizli, Burdur, Aydın, Isparta ve Konya’ya giden Özkoç, milletvekilleri ve il örgütleriyle değerlendirme toplantıları gerçekleştirdi, saha çalışmalarına katıldı.

Çalışmalar sırasında basın mensuplarıyla da biraraya gelen Özkoç, bir soru üzerine, referandumda “hayır” oyu kullanacakları, teröristlerle yanyana göstermeye çalışmanın, “ateşle oynamak” anlamına geldiğini söyledi.

Özkoç, “Biz aynı ülkenin, aynı kentin insanları, 16 Nisan’dan sonra da birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Kurulan cümlelerin halk içinde yarattığı etkiye, ayrışmaya, herkesin, en çok da siyasilerin dikkat etmesi gerekir” dedi.

 

“HALKIN DERDİNE DERMAN TEK BİR HÜKÜM YOK”

 

Özkoç, konuya ilişkin özetle şu değerlendirmeyi yaptı:

“Referandumda iki seçenek var. Evet’i savunanlar ülkemizin geleceği için neden Evet gerektiğini, Hayır’ı savunanlar neden Hayır’ın gerektiğini halkımıza anlatır. İnsanlarımız da bunları değerlendirir, kararını verir. Ancak Evet’i savunanlar, “Neden evet” sorusuna yanıt veremedikler için, “Hayır”a saldırmayı tek yol olarak görüyor.

Bakın, Evet kampanyasını yürütenler, devletin maddi manevi tüm imkanlarını kullanıyorlar. Her gün en az 3 canlı yayında, gazetelerde, billboardlarda Evetçileri görüyoruz. Bu kuşatma altında, siz halka, “neden evet” vermesi gerektiğini anlatan bir cümle duydunuz mu? Yok. Tek bir cümle yok.  Çünkü bu anayasa değişikliği teklifi içinde vatandaşın sorununu çözecek, işsizliğe, yoksulluğa, şiddete, taşerona, çiftçinin derdine derman olacak tek bir hüküm yok.

 

“BU SORULARA NEDEN CEVAP VERİLMİYOR”

 

Anayasa değişikliğinin tek amacı var; rejimi değiştirmek, gücü tek bir kişinin elinde toplamak.

Peki neden? Cevap yok. Parlamenter sistem içinde ne yapılmak istendi de yerine getirilemedi? Cevap yok. Meclis’in, millet egemenliğinin gücü neden kırılmak isteniyor? Cevap yok. Neden Meclis yerine tek bir kişiye yasa çıkarma gücü veriliyor? Yargı sistemini neden tek bir kişi belirliyor? Neden bir kişiye devlet kurumlarını bölgelere ayırarak ülkenin bölünmesine yol açabilecek yetki tanınıyor? Bir kişinin hem partinin hem devletin başı olması neden isteniyor? Bunca yetki yüklenecek bir kişiye, neden hesap sorulamıyor, teklifin içinde denetime dair tek bir cümle bulunmuyor?... Neden?

Hiçbir tanesine verilmiş ve verilebilecek yanıt yok. Bu yüzden, evet cephesinin tek yolu var; hayır’a saldırmak. Hiç utanmadan, sıkılmadan hayırcılar teröristtir diyorlar. Ben, hayır oyu verecek bir vatandaşım. Ben miyim terörist! Ülkem için, insanlarımız için, geleceğimiz, çocuklarımız için demokrasiyi savunan ben miyim, Engin Özkoç mu terörist! Ülkem için bağımsızlık, onur isteyen, tüm insanlarımıza ekmek, aş, adalet, özgürlük isteyen, kardeşçe yaşayabileceğimiz bir Türkiye düşleyen, tek bir çocuk karnı aç yatağa girmesin diye siyaset yapan ben miyim terörist!

 

“HALKIMIZIN SAĞDUYUSUNA TÜM KALBİMLE GÜVENİYORUM”

 

Herkes haddini bilmeli. Kurduğu cümlelerin gittiği yeri, toplumda yarattığı etkiyi hesap etmeli. Birliğimizi, kardeşliğimizi, acıda ve sevinçte ortaklığımızı bozacak dilden, anlayıştan, uzak durmalı. Ülkemizin hayrına evet’i uygun gören evet’e, hayır’ı uygun bulan hayır’a mührünü basar. Çıkan sonuç da saygıyla karşılanır. Demokrasinin gereği budur. Umarım sandıktan çıkacak sonuç ülkemizde demokrasiyi daha da güçlendireceğimiz bir yol yaratır. Halkımızın sağduyusuna tüm kalbimle güveniyorum.”

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER