banner28

Özkoç 'Bedel Ödemeye Hazırız!'

CHP il yönetim kurulu, tüm ilçe başkanları ve Milletvekili Engin Özkoç’un katılımıyla  bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıda Türkiye gündemine ilişkin konuşmalar yapıldı ve her türlü olasılığa karşı örgütlerin çalışma programlarının hazır olduğu belirtildi.

Özkoç 'Bedel Ödemeye Hazırız!'
banner3


Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya il Başkanı Ayça Taşkent; Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un da katıldığı ilçe başkanları ve il yönetiminin ortaklaşa yaptığı toplantının ardından yaptığı açıklamada,  “Anayasalar, toplumsal sözleşmedir. Uzlaşmayla değişir. Komisyonlarda veya mecliste herkes konuşur, tartışır. Sendikalar, Odalar, meslek kuruluşları, üniversiteler, STK’lar düşüncelerini belirtirler. Ve ortak aklı bulursunuz. Bunu dayatmayla, oldu bitti ile yapamazsınız. Oysa halkın iradesinin sözcüsü olan TBMM’ni  işlevsiz hale getirerek, yok sayarak ülkemizin içinde bulunduğu sorunlara çözüm bulmak yerine, demokrasiyi güçlendirmek yerine yangından mal kaçırır gibi bir çalışma içinde, rejimi değiştirme çabası içindeler. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. dedi. ”
Milletvekili Özkoç; “Canımız ülkemize feda olsun.”
Milletvekili Engin Özkoç; CHP il başkanlığının düzenlediği tüm örgüt başkanlarının katılımıyla yapılan toplantıda yaptığı konuşmada anayasa değişikliğiyle ilgili şu ifadeleri kullandı; ”Yapılmak istenen utanç anayasası için gerekirse bedel ödemeye hazırız. Bu uğurda fiziki varlığımızı yok sayarak, gerekirse bu ülke için feda ederek, tüm gücümüzle ülkemizde yapılmak istenen rejim değişikliğine karşı mücadelemiz sürecektir.”  Toplantıda meclis çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunan, mecliste yaptıkları mücadelelerle ilgili Sakarya il örgütüne bilgi aktaran Özkoç; sözlerine şöyle devam etti. “Milletimiz, kanıyla, canıyla kurtuluş mücadelesini kazandı, cumhuriyeti kurdu. Şimdi biz bu egemenliği, hangi gerekçeyle bir kişiye teslim edelim. Cumhuriyetimizin kurucu partisi CHP, millet iradesinin
her şartta mecliste temsil edilmesi için geçmişte olduğu gibi bundan sonrada tüm örgütleriyle mücadelesini sürdürecektir.” diyerek toplantı sonrası açıklamasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2016, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER