Özçelik AK Parti Sakarya’nın İlk Günlerini Paylaştı

15 Temmuz Camili Mahalle muhtarı Yunus Özçelik’in sosyal medya hesabında paylaştığı kuruşuş yılı fotoğrafı büyük ilgi gördü. Özçelik’in paylaşımlarında fotoğraflarda yer alan bir çok isim AK Parti ile yollarını ayırırken hala daha aktif görev yapan isimlerde dikkat çekti.

Özçelik AK Parti Sakarya’nın İlk Günlerini Paylaştı
banner3

O Fotoğrafta Kimler Yok ki

AK Parti 18. Yaş gününü kutluyor. AK Parti Sakarya kurucu üyelerinden Muhtar Yunus Özçelik kuruluş yılı münasebeti ile “Kurucusu bulunduğumun davanın nice 18 yıllarına” notlu ile sosyal medyada bazı fotoğraflar paylaştı.

Özlçelik’in paylaştığı fotoğraflar büyük ilgi görürken Bu Partiden kimler geldi kimler geçti” yorumunun yapılmasına neden oldu.
15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik’in sosyal medya hesabında yayınladığı fotoğrafta yer alan isimlerden bazıları partiyle yollarını ayırma eşiğinde.


Bazıları ise siyasetten silindiler.
İşte o fotoğrafta yer alan isimlerin bir bölümünün eski ve yeni durumları
1-SÜLEYMAN GÜNDÜZ: Bir dönem milletvekilliği yaptı. Sonra iktidara yakın Yeni Şafak’ta köye yazıları yazdı. Ancak eleştirel yazıları artınca, yazı yazmayı bırakmak durumunda kaldı. Bir süre önce ciddi bir ameliyat geçirdi. Şimdi İstanbul’da yaşamını sürdürüyor.
2- EROL ARSLAN CEBECİ:3 dönem milletvekilliği yaptıktan sonra Amerika’ya döndü. Bu ara Türkiye’de ve Ali Babacan’ın kuracağı partide yer alacağı söyleniyor.
3-RECEP YILDIRIM: AK Parti’de 2 dönem milletvekilliği yaptı. Sonrasında AK Parti Genel Merkezi’nde görevleri oldu. Halen aktif bir şekilde siyaset yapmaya çalışıyor.
4-HASAN ALİ ÇELİK: Kurucu il başkanıydı. 3 dönem milletvekilliği sonrası bir dönem Bakan yardımcılığı görevinde bulundu. Halen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışıyor
5-YUNUS ÖZÇELİK: Kurucu Merkez İlçe Başkan Yardımcısıydı. 4 dönemdir 15 Temmuz Camili mahalle muhtarı.
6- AYHAN SEFER ÜSTÜN: Kurucu Merkez İçe Başkanıydı. 3 Kasım 2002 seçimlerinde 6’ıncı sıradan milletvekili seçildi. Dört dönem milletvekilliği ve bir dönemde Genel Başkan Yardımcılığı yapan Ayhan Sefer Üstün, partiden istifa etmedi ama Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı söylenen partinin önde gelen isimleri arasında gösteriliyor.
7-ŞABAN DİŞLİ: AK Parti’nin kurucularından biri olan Şaban Dişli dört dönem milletvekilliği, Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. AK Parti’nin önemli isimlerinden birisi olmayı başardı. Dişli şimdi Türkiye’nin Hollanda Büyükelçisi olarak görev yapıyor.
8-FEVZİ KILIÇ: Kurucu İl Başkan Yardımcısı. Hasan Ali Çelik’ten sonra İl Başkanlığını 1’inci olağan genel kurula kadar sürdürdü. Sonra Belediye meclis üyelikleri yaptı. 2015 yılında il başkanı oldu. 2018 yılında il başkanlığında belediye başkan adayı olmak için istifa etti. Halen Erenler Belediye Başkanı.
9- CEMALETTİN ERDEM: Kurucu merkez ilçe yönetimindeydi. Uzun yıllar aktif siyasette yer almadı. Bir süredir Büyükşehir Belediyesi’nin bir şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.
10- ÖMER KURTEŞ: Kurucu İl Başkan Yardımcısıydı. Aktif siyasete ara verdi. İş hayatında varlığını sürdürüyor.
12-AHMET AYGÜN: (Ayhan Sefer Üstün’ün hemen sağında)Kurucu İl Yönetimindeydi. Şimdi FETÖ firarisi.
13- ERSİN UYSAL: Amigo Ersin olarak tanınır. Partide hiç resmi görevi olmadı ama hep AK Parti yöneticileriyle iç içe oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla kendisine tahsis edilen büfeyi işletiyor.
14-MESUT DOLAŞ: Kurucu İl Yöneticisiydi. Aktif siyaseti bıraktı. İş hayatına devam ediyor.
15- MUSTAFA KAVASOĞLU: Kurucu İl Yönetimindeydi. Birkaç kez Erenler Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu
16- NEZİF DEDE: Kurucu İl yönetimindeydi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER