MYK OLMADI GÖZLER KABİNEDE !

AK Parti'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından belirlenen Merkez Yürütme Kurulu (MYK)'nda Sakaryalı bir isme yer verilmedi. Bu sonuç ise oluşturulması planlanan yeni kabinede Sakaryalı ihtimalini arttırdı.

MYK OLMADI GÖZLER KABİNEDE !
banner3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurucusu olduğu AK Parti'ye yeniden genel başkan seçildiği kongrede Merkez Karar ve Yönetim Kurulu(MKYK)'na Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu seçilmişti. Erdoğan başkanlığında bugün yapılan MKYK toplantısı sonrasında ise partinin Genel Başkan Yardımcıları belirlendi. Sakarya'dan listeye girme ihtimali bulunan Uncuoğlu MYK'ya alınmadı.

 

%70 DESTEK VEREN SAKARYA BAKAN BEKLİYOR

Şaban Dişli'nin yerine AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Cevdet Yılmaz'ın getirilmesiyle Sakarya'nın Ankara'da daha üst görevlerde temsil edilmesi beklentisi arttı. Yeni MYK'ya Sakaryalı bir ismin alınmamasıyla beraber yapılması öngörülen kabine değişikliğinde Sakaryalı yeniden Bakanlı günlere kavuşmak istiyor.

 

YENİ KABİNEDE 2 KADIN BAKAN İDDİASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belirlemelerine göre yapılması düşünülen kabine değişikliği sonrasında Sakarya Milletvekillerinden birinin bakan olması bekleniyor. Bu konuyla alakalı eski Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli ve Milletvekili Prof. Dr. Musatafa İsen'in adı geçmişti. Dışarıdan atanma yapılması ihtimali ve Ankara kulislerinde konuşulan iki kadın bakan iddiası sonrasında ise Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı ve Sakarya eski Milletvekili Doç. Dr. Ayşenur İslam'ın yeniden Erdoğan ile çalışabileceği ileri sürüldü. Başbakan Yıldırım'ın Düzce ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sakarya mitinglerine katılan eski Bakan İslam, görev verildiği takdirde dönebileceğinin sinyallerini de vermişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER