Mustafa Yüce Başvurusunu Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski özel kalem müdürü Mustafa Yüce, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Mustafa Yüce Başvurusunu Yaptı
banner3

ERDOĞAN’A DESTEK İÇİN

Mustafa Yüce, 24 Haziran Milletvekili Erken Genel Seçimlerinde AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adaylık başvurusunda bulundu. Yüce adaylık formlarını AK Parti İl Başkanlığına teslim ederek resmen aday adayı olurken AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Yılmaz’da kendisine destek vermek için hazır bulundu. Yüce, “Tarihimizin en önemli seçimlerinden birini yaşayacağız. Bunun için uzun süre birlikte yol yürüdüğüm, yakın çalışma ekibinde yer alma onuruna eriştiğim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a ve partime destek vermek için aday adayı oldum. AK Parti’de görevler alınmaz verilir prensibi ile hareket ederek, ülkemiz ve milletimiz için irademizi ortaya koymak istedik. Hayırlı olsun” dedi.

BÜYÜK TÜRKİYE

Yüce ayrıca şunları kaydetti: “Biz AK Parti kadroları olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman arkasındayız. Büyük ve güçlü Türkiye hedefine emin adımlarla ilerlemek, istikrarımızı bozmak isteyenlere karşı dik durmak ve milletimiz için her türlü fedekarlıkta bulunmak bizlerin ilkesi ve sevdasıdır. Bizler bu ülkeye sevdalı kadrolarız. Bu duygularla 24 Haziran seçimi vatana ve millete hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA YÜCE KİMDİR

Sakarya doğumlu olan Mustafa Yüce, Sakarya İmam Hatip Lisesinden sonra Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu. 1980-1989 arasında Suudi Arabistan’da inşaat sektöründe faaliyet gösteren Yüce daha sonra İstanbul Sultanbeyli Belediyesi Basın Müşavirliği görevini üstlendi. Refah Partisi İstanbul İl Başkanlığında dönemin İl Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürlüğünü yapan Yüce, 1996 yılına kadar bu görevi sürdürdü. Yüce daha sonra Türkiye, Tüketim Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici Konsey Üyeliği, Bezmi Alem Üniversitesi Sağlık Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metro A.Ş.’de danışmanlık görevlerini üstlendi ve halen bu görevi sürdürüyor. Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Kurucu üyesi de olan Yüce, Türkmenistan Dostluk Derneği Genel Sekreterliği görevinde de bulundu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER