MHP Sakarya Sessiz

MHP'nin seçimlerde başarısız olmasının parti içi muhalefeti hareketlendirdiği süreçte Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener gibi isimlerin genel başkanlık adaylığı için isimlerinin geçmesiyle ilgili MHP’nin ağır ağabeyleri sessizliğini koruyor.

MHP Sakarya Sessiz
banner3

1 Kasım’da yapılan erken seçimde ağır bir yenilgi alan MHP’de sular durulmuyor. Yenilginin ardından, partisinden aday gösterilmeyen Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın olağanüstü kurultay talep etmiş ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından sert bir dille reddedilmişti. Kurultay isteyen Akşener, Oğan, Aydın Bahçeli’nin tepkilerine rağmen geri adım atmadı.

DEĞİŞİM ŞART

Bu durum MHP camiasında da görüş ayrılıklarına neden oluyor. Sakarya’da ise MHP’nin ağır ağabeyleri sessizliğini korurken süreci yakından takip ediyorlar. Partinin ağır toplarının tersine sessizliğini bozan Milliyetçi Hareket Partisi eski İl Başkanı Yüksel Ayanoğlu, MHP Genel Merkezinde bir değişimin şart olduğunu söyledi. Ayhanoğlu, “Değişim kaçınılmazı bir gerçektir. Muhakkak bu değişimin olması gerekiyor. Ama değişimin nasıl olacağı konusuna da ülkücüler ileride hep birlikte karar verecektir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER