MHP'li Aday Adayları Taraklı İddialarına Tepkili!

Cumhur İttifakı’nın Sakarya ilçelerine nasıl yansıyacağı tartışılırken bugün ortaya atılan ‘Sadece Taraklı MHP’ye bırakılacak’ iddiası ortalığı karıştırdı.

MHP'li Aday Adayları Taraklı İddialarına Tepkili!
banner3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişiyle Sakarya ve ilçelerinde adaylarını açıklayacak olan AK Parti’de heyecan hakim. Son günlerde sıkça konuşulan Cumhur İttifakının Sakarya’ya nasıl yansıyacağı konusu da Erdoğan’ın gelişiyle netlik kazanacak. 13 Ocak Pazar günü yapılacak olan aday tanıtım programına 2 günden az bir zaman kala ittifak tartışmaları hararetlendi.

AK Parti ve MHP cephesi günlerdir ittifakın Sakarya’da nasıl yapılacağını tartışırken bugün ortaya atılan Taraklı iddiası özellikle MHP’de depreme yol açtı. İddialara göre 17 belediyenin tamamına hakim olan AK Parti, Sakarya’da MHP’ye ilçe bırakmak istemedi, yoğun baskılara karşın ise Taraklı’da aday çıkarmamayı kabul etti. Ancak bu durum MHP’nin diğer ilçe adaylarınca tepkiyle karşılandı.

Kendi ilçelerinde AK Parti’nin adayları için oy toplamak istemeyen bazı MHP’li Belediye Başkan Aday Adaylarının farklı siyasi partilere geçmeyi veya bağımsız aday olmayı düşündükleri ifade edildi. 15 ilçede kesin olarak aday çıkarmayı düşünen AK Parti ise MHP cephesinden gelecek cevaba göre Taraklı’da aday çıkarmayacak ve MHP Adayını destekleme kararını açıklayacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 23:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER