banner28

MBD METİN KÜLÜNK'Ü AĞIRLADI

Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) 'Türk Milliyetçileri Vatan Millet Evet Diyor' adı altında düzenlediği 4'üncü konferansa katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külük Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı.

MBD METİN KÜLÜNK'Ü AĞIRLADI
banner3

Serdivan Kültür Merkezi’nde Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) Sakarya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Türk Milliyetçileri Vatan Millet Evet Diyor' adlı konferansa katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külük,16  Nisan Referandumu ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında bilgi verdi.

 

YOĞUN KATILIM

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külük'ün konuşmacı olarak katıldığı programa Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, MBD Genel Başkan’ı Erdem Ercan, STK Temsilcileri, MBD ilçe başkanları, çeşitli daire başkanları ve çok sayıda MBD’liler katıldı.

 

"MESELE VATAN"

Programın açılış konuşmasını yapan MBD Genel Başkanı Erdem Ercan, "Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasına, güçlü ve milli iktidara, Türkiye’nin diriliş ve toparlanmasına Evet diyoruz. Biz Türk ve Türkiye düşmanlarının bozgunu için Evet diyoruz. Türk Milliyetçileri’nin liderleri Şehit Muhsin Yazıcıoğlu, Alpaslan Türkeş ve Devlet Bahçeli Evet dediği için Evet diyoruz.Bu bir siyasi bir seçim değil mesele Vatan o yüzden Evet diyoruz.Ülkemizin başındaki baş komutan Recep Tayyip Erdoğan'ın varlığı içi Evet diyoruz" dedi.

 

TEŞEKKÜR ETTİ 

Ercan'ın ardından sahneye çıkan Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külük Türkiye’nin jeostratejik ve jeopolitik durumuna değinerek Orta-Doğuda söz sahibi olabilmek, mazlum halklara din dil ırk ayrımı göz etmeksizin kol kanat gerebilmek, ülkemizi daha güçlü kılabilmek için evet oyunu kullanmanın önemini vurguladı.Avrupalı devletlerin bu süreçte oradaki Türklere yaşattığı acıyı hatırlatarak Türkiye’nin daha da güçleniyor olmasının fikrinin dahi rahatsızlığını gösteren Avrupalı devletler Türkiye gerçeğinin fazlasıyla farkında diyerek MBD Genel Başkanı Erdem Ercan nezdinde tüm Dernek yönetici ve üyelerine teşekkür etti.

 

"ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ"

Programın sonunda konuşan MBD Sakarya İl Başkanı Rıza Vardar ise "Genel Başkanımızın emriyle hareket geçtiğimiz Referandum sürecinde Milli ve yerli anayasa çalışmalarımızı sürdürüyoruz.16 Nisan’a kadar ki süreçte bir çok faaliyet yaparak Devlet ve Millet için evet çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz, tüm katılımcılara teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER