banner28

Maske Takana Haydut Diyeceğiz

Batılı ülkelerin iki yüzlü davranmalarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Karşımıza maske ile çıkanlara haydut muamelesi yapmaya karar verdik. Bize parmak sallaya. Avrupalılara sesleniyorum: Türkiye itilecek, kakılacak bir ülke değil. Siz böyle davranırsanız hiçbir Batılı güvenle sokağa adım atamaz” dedi.

Maske Takana Haydut Diyeceğiz
banner3

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Anadolu Yayıncılar Derneği üyelerini ağırladı. Avrupa ülkelerine sert eleştirilerde bulunan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

Kendi ülkesini yurt dışındaki birtakım güçlere şikayet, ihbar edenlerle mücadelemizi sonuna kadar sizinle birlikte sürdüreceğiz. Medya mensubu görüntüsü altında terör örgütlerine militanlık, yabancı servislere ajanlık yapanlara asla taviz vermeyeceğiz.

TAM BİR AJAN TERÖRİST

(Die Welt muhabiri Deniz Yücel) Adam geliyor, tam bir ajan terörist. Neymiş, basın mensubuymuş ve bir ay Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğunda misafir ediliyor, rezidansında. Tam da bizim Tarabya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nün hemen altında, sahilde. Bir ay kendisini orada misafir ediyorlar. Şansölye, 'Bizim burada çifte vatandaş olan bir gazetecimiz var. Bunu bırakmanızı özellikle istiyoruz' diyor.

BIRAKIN YARGI BAKSIN

Dedim ki 'Ben size 4 bin 500 PKK'lı teröristin dosyasını verdim ve bu teröristlerin iadesini istedim. Verdiniz mi?' 'Yargı bakıyor...' Bizde de bırakın yargı baksın. Sen, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanına adeta kapını kapatıyorsun, bakanlarına kapını kapatıyorsun, uçuş izni vermiyorsun, oraya gidenleri konuşturmuyorsun. Hollanda'da atını, itini benim vatandaşlarımın üzerine süren, benim bakanıma arabada mahkumiyet verene sen diyorsun 'Ben de Hollanda'nın yanındayım.' Peki, sen Hollanda'nın yanında mısın, ben de halkımın yanındayım.

SADECE GAZETECİ YOK

Batı ülkeleri bizi sürekli basın özgürlüğüne uymamakla ve gazetecileri hapse atmakla suçluyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye 149 tutuklu ismin bulunduğu bir listesi geldi. Listedeki 144 kişi terör suçundan, 4 kişi de adi suçlardan cezaevinde. Çok enterasan. İçlerinden katilden soyguncuya, çocuk istismarcısından dolandırıcıya kadar herkes var. Gelen listede sadece gazeteci yok. Bu kişilerden birinin suçu Türkiye'ye Kuzey Irak'tan bomba getirmek, bir diğerinin suçu polis aracına silahlı saldırıda bulunarak iki polisi şehit etmek.

ASIL NİYETİN FARKINDAYIZ

Bunların gazetecilikle ne ilgisi var da liste yapıp ülkemize gönderiyorsunuz? Biz asıl niyetin farkındayız. İşin ucu kendilerine dayanınca demokrasiyi, hakkı, özgürlükleri, adaleti, refahı rafa kaldırmakta beis görmeyenler, mesele Türkiye olunca hemen yüzlerine bir maske takıyorlar. Biz de bu şekilde maskeyle karşımıza çıkanlara artık haydut muamelesi yapma kararı aldık. Saklayacak bir şeyin yoksa niye maske takıyorsun? Çık ortaya, delikanlıca, 'Benim Türkiye ile meselem var, bölünmesini, parçalanmasını istiyorum' de ki herkes kimin ne olduğunu görsün.

İTİLECEK KAKILACAK BİR ÜLKE DEĞİLİZ

Bize parmak sallayan Avrupa'ya sesleniyorum: Türkiye itilecek, kakılacak, onuru ile oynanacak bir ülke değildir. Dünyanın her yerinde bu yaşananlar çok yakından takip ediliyor. Siz böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, Batılı, güvenle, huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz.

O zaman darbe peşindeydiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu Kuzeykent Miting Alanı'nda düzenlenen toplu açılış törenindeki konuşmasında, muhalefeti eleştirdi.

Erdoğan, “Bugün, Müslümanların mukim olduğu her yerde felaketler yaşanırken, tüm gözler Türkiye'dedir. Umutlar, milletimize bağlanmıştır işte bunun için ülkemizi hedef alıyorlar, bunun için Türkiye'yi kıskanıyorlar. İşte bunun için 16 Nisan, 15 Temmuz'daki direnişin neticeye ulaştırılmasının adıdır, onun adeta intikamıdır. Buna hazır mıyız?" diye sordu.
Darbe yapılarak, merhum Adnan Menderes ve iki bakan arkadaşının idam edildiğini hatırlatan Erdoğan, “İşte onların idamını alkışlayanlar bugün 'hayır' diyerek karşımızda duruyor. Farkın ne olduğunu anlayın. O günler işte bu sistemin ürünüydü. Ana muhalefetin başı, 'Elalem uzaya çıkıyor bizimkiler ülkeyi tek adama bırakıyor' diyor. Yahu elalem uzaya çıkarken siz Türkiye'de darbe peşindeydiniz. Elalem demokrasisini, ekonomisini büyütürken siz destekçisi olduğunuz muhtıralarınızla ve müsebbibi olduğunuz krizlerinizle ülkeye ve millete bedel ödettiniz. Elalem uzaya çıkarken siz benim kızlarımın kılık kıyafeti ile uğraşıyordunuz" diye konuştu.

YALAN MAKİNESİNE BİNMİŞLER

Cumhurbaşkanı, “AK Partiye gönül veren gençlerim, MHP'ye gönül veren gençlerim omuz omuza 'evet'e yürüyor. Mesele ne biliyor musunuz? Bunların gözleri, kulakları, kalpleri hakikate kapalı. Bunlar bir yalan makinesine binmiş gidiyor. Akşam yalan ile yatıyorlar, sabah yalan ile kalkıyorlar. Tabii deri kalın olunca yalanın büyüklüğü de sorun olmuyor" dedi.
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu'da kendisini bozkurt selamıyla karşılayanları ellerini birleştirerek selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu'da kendisini bozkurt selamıyla karşılayanları ellerini birleştirerek selamladı.Tek adam rejimi 1923'te kapandı

Muhalefetin 'tek adam' eleştirilerine değinen Erdoğan, bunları söyleyenlerin okumadıkları, okuduklarını da anlamadıkları için cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve tek adam rejimini birbiriyle karıştırdıklarını söyledi.

Erdoğan, “Bizim getirdiğimiz sistem, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi hükümetin tek kişinin şahsında toplandığı, dolayısıyla yürütmedeki çok başlılığın ortadan kaldırıldığı bir sistemdir, bu yönüyle doğru. Bunların dillerinden düşürmedikleri 'tek adam rejimi' ise bambaşka bir şeydir, o 1923'te kapandı. Artık 'tek adam rejimi' diye bir şey söz konusu değil" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER