banner28

Kütüphanenin İlk Kitapları AK Kadınlardan

Erenler ilçesinde bulunan Kut-ul Amare Zaferi İlkokulunda açılan Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Kütüphanesinin ilk kitaplarını AK Kadınlar hediye etti.

Kütüphanenin İlk Kitapları AK Kadınlardan
banner3

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, Erenler İlçesi Tabakhane Mahallesinde bulunan Kut-ul Amare Zaferi İlkokuluna Z Kütüphane yaptırdı. Yaptırılan Z Kütüphaneye görevi sırasında hainlerin makamını patlatması sonucunca şehit olan Sakaryalı Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün adı verildi. İl Emniyet Müdürlüğünün vekaleten katıldığı kütüphanenin açılışına Okul Müdürü Bayram Güneş’in yanı sıra Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkan Yardımcısı Ali Akdeniz ve AK Parti Erenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ da katıldı.

İLK KİTAPLAR AK KADINLARDAN

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Kütüphanesinin ilk kitapları ise AK Kadınlar tarafından hediye edildi. AK Parti Erenler İlçe Kadın Kolları, Kut-ul Amare Zaferi İlkokulunun yeni kütüphanesine 150 kitap hediye etti. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ, “İl Emniyet Müdürlüğümüze bu kütüphaneyi ilçemizin bir okuluna kazandırdığı için teşekkür ederiz. Biz de AK Kadınlar olarak çorbada tuzumuz olsun istedik ve kütüphanenin ilk hediye kitaplarını temin ettik. Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk’ün adının bir ilim yuvasında yaşatılması çok isabetli bir karar. Umuyorum ki bu kütüphane sayesinde yeni Muhammet Fatih Safitürk’ler yetişecek ve ülkemize hizmet edecektir. Öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER