KONGREYE SAATLER KALA GÖZLER ANKARA'DA!

AK Parti’de yarın yapılacak olan 3. Olağanüstü Genel Kongreyle Genel Başkan seçilecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MKYK ve MYK listeleri merak konusu oldu. Sakaryalı vatandaşlar ise MKYK’nın yanı sıra bakanlık da bekliyor.

KONGREYE SAATLER KALA GÖZLER ANKARA'DA!
banner3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurucusu olduğu AK Parti’ye yarın yeniden genel başkan seçilecek. 3. Olağanüstü Kongreyi gerçekleştirecek olan AK Parti’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dönmesiyle büyük değişiklikler bekleniyor. Erdoğan da yaptığı konuşmalar ile bu değişim ve dönüşümün mesajlarını vermeye devam ediyor.

 

Yarın yapılacak olan kongreyle belirlenecek olan Merkez Karar Yönetim Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulu üyeleri ise en büyük merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hazırlayacağı yeni MKYK ve MYK’da kimlerin listeye gireceği ve kimlerin üstü çizileceğine kamuoyu dikkat kesildi.

 

Öte yandan listelerde Sakaryalı bir isim beklentisi de yüksek. Geçtiğimiz günlerde sızan bir MKYK listesine göre mevcut Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli yeniden 50 kişilik kadroda kendine yer buldu. Bir başka söylentiye göre Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı ve Sakarya eski Milletvekili Doç. Dr. Ayşenur İslam’ın da Erdoğan’ın A Takımında kendine yer bulacak. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER