banner28

Kıratlı, Danışma Meclisinde Projeleri Anlattı

AK Parti Erenler İlçe Danışma Toplantısında Meclis üyeleri adına konuşma yapan Erenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı, Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesinde gelinen nokta ile ilgili bilgiler verdi.

Kıratlı, Danışma Meclisinde Projeleri Anlattı
banner3

AK Parti Erenler İlçe Teşkilatında düzenlenen 42. İlçe Danışma meclisi açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ederek ilçe teşkilatının faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

 

Kentsel Dönüşüm Etapları

Birinci Etabın 35 dönüm arazi üzerinde yapıldığını belirten Muhammet Kıratlı, içerisinde 280 bağımsız bölüm (2+1, 3+1 93 metrekareden 139 metrekareye), 2 adet ticari alan, spor alanı, sosyal alan ve oyun parkı, yer altı çöp konteynırları, her kat koridorunda çöp toplama kapaklarının bulunduğunu belirtti.İkinci Etapta ise Toplam Arazi Alanının 34 dönüm olduğunu belirten Kıratlı, 144 adet dublex ve triplex daireler bulunduğunu belirtti.Projelerin kendine has konsepti ile dikkat çektiğini belirten Kıratlı, 180 dönüm üzerinde kurulan 3. Etap Projesinde 11 blok ve 1 ticaret binası, okul alanı ve dini tesisin bulunduğunu belirtti. 1071 konutun yer aldığı projede; dinlenme yerlerinin, yürüme yollarının, park ve sosyal alanların bulunduğunu, 2+1, 3+1, 4+1 konut seçeneklerinin olduğunu ve binaların altında daireler için kapalı otoparkın, da bulunduğunu belirtti. Diğer etaplarda ise hak sahipleri ile olan görüşmelerin devam ettiğini şimdiye kadar ki anlaşma oranının ise %51,4 olduğunun altını çizdi.

 

Kentsel Dönüşüm Görüşme Ofisi

Sakarya Caddesi Elmas Otel karşısında bulunan görüşme ofisi hak sahibi olan vatandaşlar ile görüşme ofisi olarak düşünülen ancak ilerisi için bir Kültür Merkezi olarak da kullanılması tasarlanan 1388 metrekare inşaat alanına sahip içerisinde konferans salonu da bulunan binanın kısa süre sonra faaliyete geçeceğini müjdeledi.

 

15 Temmuz Şehitler Parkı

4 ay içerisinde tamamlanması planlanan park ile ilgili konuşan Kıratlı; “6710 metrekare alan içerisinde etrafı su kanalı ile çevrili ada şeklinde inşa edilecek 15 Temmuz Şehitler Parkını anlattı. Kıratlı; “Gerektiğinde açık hava konseri miting ve sergi gibi organizasyonların yapılabileceği bir etkinlik alanı, alanı çevreleyen su parkuru içerisinde maket gemi parkuru, uzaktan kumandalı model gemilerin yüzdürülebileceği sosyal bir alan, 2 adet kafeterya ve bir kısmı suyun üzerinde yer alan kamelyalar ile özel alanda oturma imkânı,yürüyüş yollarının hemen yanında yer alan model araç pisti bulunacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER