Kimseyi İstifaya Zorlamadım

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, partisinin bazı İlçe Kadın Kolları Başkanlarına istifa etmeleri yönünde baskı uyguladığı iddialarını yalanladı. Hatipoğlu “İlçelerdeki bazı kadın kollarında değişime ihtiyaç var, doğru, ancak kimseyi istifaya zorlamadım” dedi.

Kimseyi İstifaya Zorlamadım
banner3

Sapanca’dan sonra, Akyazı, Taraklı, Söğütlü, Karasu, Arifiye gibi ilçelerde kadın kolları başkanlarını istifaya zorladığına dair yazılan haberlere tepki gösteren Hatipoğlu, şöyle konuştu:

“PARTİ İÇİNDE REVİZYONLAR NORMAL”

“İlçe Kadın Kolları Başkanlarına istifa etmeleri yönünde herhangi bir baskı uygulamam mümkün değil. Teşkilat içinde revizyonlar yaparız. Bu, çok doğaldır. Bazı arkadaşlarımız terfi eder, bazı arkadaşlarımız kademe atlar, bazı arkadaşlarımız da farklı yerde değerlendirilebilir. Bu tür olaylar dıştan göründüğü gibi değildir. Maalesef basında böyle şeyler yer alıyor. Oysa birçok arkadaşımı çalışmak için yanıma aldım. Yok yani, o iddialar doğru değil.”

“ŞİKÂYETLER GAYET DOĞAL”

Akyazı Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Hikmet Saygıdeğer hakkında seçimden bu yana yoğun şikayetler olduğuna dair söylentileri yanıtlayan Hatipoğlu, “İnsanlar birbiri için şikâyetçi olabilir. Benim için de bir başkası yapar. Şikâyetler olması normal. Ama bunlar çok önemli değil. Çok ciddi birşey asla yok” dedi. 

“3 İSİM ANKARA’YA MÜLAKATA ÇAĞRILDI”

Akyazı İlçe Kadın Kolları Başkanlığı için 3 ismin Ankara’ya mülakata çağrıldığına dair iddiaları doğrulayan Zehra Hatipoğlu, “3 bayanın mülakata çağrıldığı doğru. Akyazı İlçe Kadın Kolları Başkanı büyük ihtimalle değişecek” şeklinde konuştu. Hatipoğlu şunları söyledi:

“BAZI İLÇELERDE REVİZYONA GİDİLECEK”

“Bazı ilçelerde revizyona gidilecek. İlçelerimizdeki arkadaşlarımızla ben beraber çalışmak istiyorum. Ben herkesle uyumlu ve verimli çalışan biriyim, öyle olmaya da devam etmek istiyorum. Parti içinde zaman zaman yer değişiklikleri yaparız. Bunlar gayet doğal… Ancak olayın “bir baskı” şeklinde basında yorumlanması ve bize görüş sorulmaması da çok ilginç…”

 “KİMSEYLE SORUNUM YOK”

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanlığından alınacağına, il başkanı ve partisinin Sakarya milletvekilleri ile arasının açık olduğuna dair ortaya atılan iddiaları da cevaplandıran Zehra Hatipoğlu şunları söyledi:

“İl Başkanımla veya vekillerimle herhangi bir problem yaşamadım. Kimseyle sorunumuz yok. Bizim her kadememiz uyumlu çalışır. Ben de hiçbiriyle sorun yaşamadım.

“GENEL MERKEZ ‘YETER’ DERSE SAYGI DUYARIM”

Görevden alınmam sözkonusu değil, ancak Genel Merkez eğer bize de “sizi şurda görevlendireceğiz” derse, orda da yer alırız. Çünkü bizim parti düsturumuz bunu gerektirir. Parti Genel Merkezimiz “tamam yeter” derse, ona da saygı duyarım”

(Haber Hülya Sürücü)

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER