banner28

Kılıç'tan İlk Değerlendirme MedyaRota'ya İLÇE BAŞKANLARI DA İSTİFA EDİYOR!

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç Adapazarına aday adayı olmak için istifa ediyor. istifa edeceği haberinin ardından MedyaRota'ya açıklama yapan Kılıç "Genel merkezce yapılan değerlendirme sonrasında Adapazarı adaylığı için istifamızın uygun olduğu bildirildi." dedi.

Kılıç'tan İlk Değerlendirme MedyaRota'ya İLÇE BAŞKANLARI DA İSTİFA EDİYOR!
banner3

AK Parti Sakarya il Başkanı Fevzi Kılıç görevinden istifa ediyor. Adapazarı Belediyesi başkan adaylığı için istifa edecek olan Kılıç MedyaRota editörüne açıklama yaptı. 


İL VE 7 İLÇE BAŞKANI İSTİFA EDECEK!

Ersin İbil'e konuşan Kılıç "Bir süredir sizinde bildiğiniz üzere bu konu vardı. Genel Merkezimiz bugüne kadar değerlendirmeler yaptı. Bugün de bize Adapazarı Belediye Başkan Adaylığı için istifamızın uygun olduğu bildirildi. Benimle birlikte adı geçen 7 ilçe başkanımızın daha istifası söz konusu. Adı geçen ilçe başkanlarımızdan Taraklı hariç diğerlerine tebliğ yaptık. Dilerlerse istifa ederek aday adayı olacaklar. Ben de bugün Büyükşehir adayımız Ekrem Beyi karşılayıp bugüne ait programlarımızı tamamladıktan sonra yarın itibariyle istifa ederek aday adaylığı başvurumu yapacağım." dedi.

ADAYLIK GARANTİSİ YOK!

Öte yandan edinilen bilgilere göre adaylık için istifalarına izin verilen ilçe başkanlarının adaylıkları ile ilgili bir garanti olmadığı, sadece aday adaylığı sürecine dahil edilecekleri öğrenildi.


Bilindiği üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz bu konuda daha önce bir açıklama  yapmış ve "İstifa etmek isteyenlerin istifa süreçleri değerlendirilecek, istifaları alınsa dahi  adaylık garantisi verilmeyecek. Bizim istifası yönünde karar bildirmediklerimiz de istifa ederlerse bu konuda da onların adaylık şansı olmayacak." demişti.

 

İSTİFASINA ONAY VERİLEN BAŞKANLAR

Akyazı - Feyzi Bora

Erenler - Resul Erdoğan Yılmaz,

Hendek - Ali Kemal Sofu,

Söğütlü -  Adem Fidan,

Kaynarca - Murat Kefli,

Karasu - İshak Sarı,

Pamukova - Fatih Akın

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER