Kılıç; Kimse İstifa Etmeyecek!

Adaylık için mevcut belediye başkanları ve parti il/ilçe başkanlarıyla ilgili konuşan Kılıç, “Adaylık niyeti olan İl-ilçe başkan ve yöneticilerimiz, belediye başkanı arkadaşlarımız adaylık için müracaat etmeyecek. Genel merkez uygun görürse partide görevi olanlar 1 Aralık’ta istifalarını sunacak” şeklinde konuştu.

Kılıç; Kimse İstifa Etmeyecek!
banner3

AK Parti Sakarya İl  Başkanı Fevzi Kılıç, aday adaylığı başvuru süreciyle ilgili MedyaRota’ya özel açıklamalarda bulundu. MedyaRota Muhabiri Fatma Duru’ya açıklamalarda bulunan Başkan Kılıç, kendisi de dahil olmak üzere adaylık için istifası beklenen isimlerle ilgili net konuştu. Kılıç, hiçbir il-ilçe başkanı ve yöneticilerinin adaylık gerekçesiyle 1 Aralık’a kadar istifa etmemesi yönünde genel merkezin kararı olduğunu açıkladı. Kılıç, mevcut belediye başkanlarının da farklı belediyeler için aynı tarihi beklediğini belirtti.

“CUMA EN YOĞUN GÜN”

Başvuruların yoğun olduğunu dile getiren Fevzi Kılıç, “Aday adayları başvurularını başlattık. Pazartesi günü son bulacak. Şuanda tüm belediyeler dahil İl Başkanlığımıza başvurulan sayı 20. Bunun yanı sıra çok ciddi bir talep var. Özellikle Cuma günü hem il teşkilatımızda hem ilçe teşkilatlarında başvuru yapmak için çok fazla sayıda randevu alan arkadaşlarımız var. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de aday olmak isteyen arkadaşlarımız da yoğunlukla Cuma’ya randevu aldı” dedi.

“1 ARALIK’TA İSTİFALAR OLACAK”

İstifalarla ilgili de ilk kez konuşan Kılıç, “Adaylık niyeti olan İl-ilçe başkanlarımız ve belediye başkanı arkadaşlarımız temayül yoklamalarına girmeyecekler. Dolayısıyla genel merkezimizin kararı dolayısıyla aday adaylık başvurularını da almıyoruz. Kendimiz de dahil olmak üzere bu saydığım görevlerde bulunan kimse müracaat etmeyecek. Genel merkez süreci yönetecek. 1 Aralık itibariyle resmi istifa süreci başlıyor. Seçim Kurulunun takvimine göre de aday olmak isteyen il ve ilçe yöneticilerinin istifa etmesi gerekiyor. O güne kadar genel merkezin yapmış olduğu değerlendirme neticesinde il-ilçe başkanları veya belediye başkanlarını hangi belediyede aday olarak görmek istiyorsa kendilerine bilgi verecek. Onlar da müracaatta bulunacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER